Black Adam jednak jest kasowym hitem? Mimo to druga część nie powstanie

Radosław Krajewski
2022/12/08 12:20

To jak to w końcu jest z tym Black Adamem?

Niedawno informowaliśmy, że według najnowszych wyliczeń finansowych Black Adam ma przynieść od 50 do nawet 100 milionów dolarów straty. Byłaby to katastrofalna suma dla Warner Bros., który liczył na rozpoczęcie nowej dochodowej serii. Nawet odtwórca tytułowej roli, Dwayne Johnson, nazywał swój film nowym początkiem dla całego uniwersum DC Comics. Okazuje się jednak, że James Gunn i Peter Safran, nowi prezesi DC Studios, mają zupełnie inne plany i chcą odciąć się od większości dotychczasowych bohaterów. Według najnowszych doniesień szefowie skasowali Wonder Woman 3, a Aquaman 3 nigdy nie powstanie. Niejasny jest również los Człowieka ze stali 2, a nawet kontynuowania roli Supermana przez Henry’ego Cavilla. Zagrożony jest również Black Adam, który miałby nie otrzymać drugiego filmu.

Black Adam jednak jest kasowym hitem? Mimo to druga część nie powstanie

Black Adam 2 nie powstanie, nawet pomimo uzyskania zysków?

Źródła serwisu The Hollywood Reporter poinformowały, że kontynuacja Black Adam prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Film zarobił w kinach na całym świecie zaledwie 385 mln dolarów, przy budżecie 190 mln USD. Niektórzy jednak uważają, że rzeczywisty koszt wyprodukowania wyniósł aż 230 mln USD (nie wliczając w to kosztów marketingu). Oznacza to, że produkcja miałaby szczęście wyjść na zero, a o jakimkolwiek zysku ciężko nawet spekulować.

Dwayne Johnson miał nadzieję stać się nową twarzą uniwersum DC Comics, ale wszystko wskazuje na to, że będzie inaczej. THR podaje, że nowe kierownictwo studia nie jest zainteresowane powierzeniem aktorowi centralnej roli w swoich planach. Nie wiadomo, czy Black Adam zostanie skasowany i nie powróci już do uniwersum, czy też będzie odgrywał mniejszą rolę, pojawiając się gościnnie w innych produkcjach.

GramTV przedstawia:

Popularny The Rock napisał na Twitterze, że film zarobił ponad 50 mln dolarów. Aktor podzielił się danymi dotyczącymi finansów filmu od eksperta w tej dziedzinie, Anthony’ego D'Alessandro z serwisu Deadline. Według wyliczeń dziennikarza Black Adam zarobił z kin zaledwie 184 mln dolarów netto, ale na dodatkowe 206 mln USD netto może liczyć ze sprzedaży filmu na rynku VOD, nośników fizycznych i praw telewizyjnych na całym świecie.

Przewiduje, że budżet wyniósł 195 mln dolarów, koszty promocji i marketingu 100 mln dolarów, a pozostałe koszty, takie jak partycypacje w zyskach oraz dostarczenie kopii filmu do kin wyniosły 43 mln USD. Tym samym całkowity koszt produkcji i dystrybucji Black Adam wyniósł 338 mln USD przy 390 mln USD zysku. Według tych wyliczeń film może pochwalić się dochodem w wysokości co najmniej 52 mln USD netto, ale Dwayne Johnson podaje, że kwota może urosnąć nawet do 72 mln dolarów netto. Nie wiadomo, czy ostatecznie przekona to Warner Bros. i DC Comics do stworzenia kontynuacji.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!