Bethesda potwierdziła obsługę modów do Starfield. Jest jednak pewne „ale”

Krzysztof Żołyński
2023/09/01 19:50
3
0

Starfield jest już w zasadzie dostępny, ale na starcie modowanie nie będzie możliwe. Jak zapowiada Bethesda, opcja pojawi się w „niedalekiej przyszłości.

Gry takie jak Skyrim i Fallout 4 cieszą się dużą popularnością od czasu ich premiery, po części dlatego, że są to ogromne światy pełne mnóstwa rzeczy do zrobienia. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w obu tych przypadkach istnieje aktywna i dobrze prosperująca społeczność moderska, która wciąż rozwija gry. I chociaż w tej chwili Starfield nie zapewnia żadnego oficjalnego wsparcia dla modów, to szef wydawniczy Bethesdy, Pete Hines, potwierdził, że RPG otrzyma je po premierze.

Starfield - recenzja. Gwiazdka z nieba. Trochę zakurzona

Bethesda potwierdziła obsługę modów do Starfield. Jest jednak pewne „ale”

Jeszcze nie wiemy, kiedy, ale na pewno będzie wsparcie modów, tak jak zawsze robiliśmy to na PC, ale tym razem będzie można z nich korzystać także na Xboxach. Dla graczy komputerowych nie jest to nic nadzwyczajnego, ale właściciele konsol z pewnością będą zadowoleni, ponieważ ta informacja była początkowo jedynie plotką, bez oficjalnego potwierdzenia.

Starfield z modami, ale nie na start

Jest to z pewnością dobra nowina, zwłaszcza, że entuzjaści poprawiania gier już czekają w pogotowiu, żeby zagrać się za ulepszanie Starfield. Na pierwszy ogień pójdzie z pewnością element społecznościowy, który nie przypadł do gustu graczom.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
Bdrn
Gość
03/09/2023 11:19

No oczywiście że dadzą obsługę modów. Modderzy muszą naprawić i dodać, to czego Beztesta nie potrafi. Plus Creation Club będzie przecież zarabiał kasę dla nich 

Yarod
Gramowicz
01/09/2023 22:49
dariuszp napisał:

Biorąc pod uwagę ile problemów ma ta gra to się przyda. Może modderzy w końcu inwentach naprawią bo mijają dekady a Bethesda dalej nie potrafi zrobić porządnego. 

Prawie na pewno tak będzie, do skyrima czy fallouta było sporo modów do inventory. Po za tym w z tym oficjalnym wsparciem to się w tyłek mogą pocałować. To nadal Creation Engine, wiec szybko zportują takie rzeczy jak engine skryptowy, czy build pluginów. Zresztą pierwsze mody już są i z tego co wiedziałem pierwsze proste narzędzia.

dariuszp
Gramowicz
01/09/2023 21:33

Biorąc pod uwagę ile problemów ma ta gra to się przyda. Może modderzy w końcu inwentach naprawią bo mijają dekady a Bethesda dalej nie potrafi zrobić porządnego. 
Trwa Wczytywanie