Batman v Superman otrzymał pierwotnie kategorię R z absurdalnego powodu

Radosław Krajewski
2023/05/13 19:00
0
0

Nie krew, nie przekleństwa, nie przemoc, ale to właśnie ten kuriozalny element przeważył, że film początkowo otrzymał ograniczenie wiekowe tylko dla widzów dorosłych.

Podczas Full Circle Zack Snyder ujawnił kilka ciekawostek dotyczących Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Reżyser odniósł się również do krytyki filmu, twierdząc, że widzowie nie byli przygotowani na tak złożoną i wielowarstwową superbohaterską produkcję, dlatego jej nie zrozumieli. Fani jednak spodziewali się mroczniejszego i poważniejszego podejścia, które otrzymali, ale film początkowo posiadał kategorię wiekową tylko dla dorosłych. Ostatecznie produkcji Warner Bros udało się uzyskać ocenę PG-13, a wszystko przez ograniczenie jednego elementu.

Batman v Superman otrzymał pierwotnie kategorię R z absurdalnego powodu

Batman v Superman z kategorią R, bo Mroczny Rycerz był niemiły dla swojego przeciwnika

John Des Jardin pracował przy filmie jako kierownik ds. efektów wizualnych i specjalnych. Podczas wydarzenia opowiedział, że film za każdym razem otrzymywał od MPAA (Motion Picture Association of America) kategorię R, pomimo dostosowywania niektórych scen w filmie. Organizacja przy którejś wersji montażu napisała notatkę, że Batman jest „zbyt wredny dla Supermana”.

Pamiętasz, jak wracałeś do mnie, mówiąc… „MPAA chce, żebyśmy to zmienili… pamiętasz, nie mogliśmy zrobić nawet plamy krwi na ścianie skrzyni? Ale ciągle usuwaliśmy te wszystkie rzeczy i nadal otrzymywaliśmy ocenę R. A potem dostałeś od nich wiadomość: „Cóż, po prostu uważamy, że Batman jest zbyt wredny dla Supermana”. A my na to: „Czy możecie to jakoś skomentować?” – wyznał John Des Jardin.

Nie sądziłem, że nie podoba im się pomysł ich walki, więc przyznali kategorię R… Oni po prostu mówili: „Uważamy, że to nieprzyzwoite, że walczą”. A ja na to: „Przepraszam, tak jest przecież w tytule…”. „Czy jest jakiś sposób, aby ze sobą nie walczyli? A może po prostu połączą siły i polubią się nawzajem? Co wy na to? Może lubią się kłócić w pierwszym akcie, ale potem podają sobie ręce, a następnie walczą razem ze złym gościem”. Odpowiedziałem: „Cóż, na końcu razem walczą ze złym facetem. Nie widzieliście tego?” A oni: „Ach, cóż, wcześniej było dużo walki” – dodał Zack Snyder.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!