Arrowhead Game Studios ma nowego szefa. U twórców Helldivers 2 doszło do zmian

Mikołaj Ciesielski
2024/05/23 09:15
1
0

Johan Pilestedt chce skupić się na produkcji gier, a nie zarządzaniu firmą.

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że kolejne aktualizacje do Helldivers 2 będą pojawiać się rzadziej. Okazuje się jednak, że to nie koniec wartych uwagi informacji związanych z Arrowhead Game Studios. We wspomnianym zespole doszło bowiem do poważnych zmian. Ze stanowiska dyrektora generalnego studia zrezygnował Johan Pilestedt, który chce skupić się na produkcji gier.

Arrowhead Game Studios ma nowego szefa. U twórców Helldivers 2 doszło do zmian

Johan Pilestedt rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego Arrowhead Game Studios

Zgodnie z przekazanymi informacjami Pilestedt pozostanie członkiem zarządu, a także będzie pełnił funkcję dyrektora ds. kreatywnych. Nowym dyrektorem generalnym Arrowhead Game Studios zostanie natomiast Shams Jorjani, który wcześniej pracował jako dyrektor ds. operacji biznesowych w firmie Paradox Interactive.

Zastanawiałem się nad przyszłością Arrowhead, przyszłymi grami, które będziemy tworzyć i prowadzeniem organizacji, która zatrudnia obecnie ponad 120 deweloperów. Zdałem sobie sprawę, że kierowanie firmą liczącą ponad 100 osób nie jest łatwe. Musiałbym wybierać pomiędzy miłością do tworzenia gier wideo a kwestiami biznesowymi – tłumaczy Pilestedt.

Dotychczasowy dyrektor generalny Arrowhead Game Studios dodał, że w ciągu ostatniego roku przed premierą Helldivers 2 był bardziej zaangażowany w kwestie biznesowe. Pilestedt chce natomiast skupiać się przede wszystkim na tworzeniu gier. Dlatego też zdecydował się zrezygnować ze swojego stanowiska i kontynuować swoją przygodę jako dyrektor ds. kreatywnych.

GramTV przedstawia:

Kiedy rozmawiasz z twórcami takimi jak Johan, to nie odnosisz wrażenia, że jest to osoba, która chce przejść na emeryturę. Helldivers 2 nie jest punktem kulminacyjnym jego kariery. Miejmy nadzieję, że będzie to czwarta najlepsza gra, jaką kiedykolwiek stworzy. Pytanie brzmi więc, jak zagwarantować Johanowi i reszcie zespołu warunki, które pozwolą powtórzyć ten sukces w zaplanowany sposób, a nie przez umiejętności i odrobinę szczęścia oraz przypadku… bo właśnie te rzeczy nas tutaj doprowadziły – dodał Shams Jorjani.

Na koniec przypomnijmy, że Helldivers 2 zadebiutowało na komputerach osobistych oraz PlayStation 5 dokładnie 8 lutego 2024 roku. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji Arrowhead Game Studios, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Helldivers 2 - razem, ogniem, w słusznej sprawie!

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
23/05/2024 11:17

Sony się go pozbyło.