Helldivers II

Premiera:
08.02.2024
Platforma:

O grze

Helldivers II to nastawiona na rozgrywkę w trybie kooperacji strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, która stanowi pełnoprawną kontynuację wydanego w 2015 roku Helldivers. Za stworzenie gry odpowiada Arrowhead Game Studios, czyli twórcy pierwszej części serii.

Za sprawą Helldivers II trafiamy do świata w klimatach science-fiction, który musimy uratować, wcielając się w tytułowych, elitarnych żołnierzy i odpierając ataki przed obcymi cywilizacjami. Walcząc o przyszłość swojej planety nazywanej Super Ziemią musimy zadbać o wolność, pokój i demokrację. Poza opcją zabawy w pojedynkę Helldivers II umożliwia także - a raczej przede wszystkim - zabawę w trybie współpracy dla maksymalnie czterech graczy. 

Helldivers II to gra nastawiona na akcję. Masowa eksterminacja przeciwników jest tutaj na porządku dziennym. W arsenale naszych postaci znajdziemy różne typy broni palnej, takie jak karabiny maszynowe, pistolety, miotacze ognia i wiele innych. Możemy również umieszczać na polu walki rozmaite wieżyczki czy też miny, by rozprawić się z przeciwnikami niekoniecznie w bezpośredniej konfrontacji.

Oprawa wizualna Helldivers II jest w pełni trójwymiarowa. W trakcie gry odwiedzamy różnorodne lokacje, takie jak np. dżunglę, skażone tereny, kanion i wiele innych miejsc.