Helldivers 2 odnotowało imponującą liczbę graczy. Twórca o wynikach na PC i PlayStation 5

Patrycja Pietrowska
2024/05/27 11:45
0
0

W Helldivers 2 jednocześnie bawiła się cała masa osób.

Jakiś czas temu informowaliśmy o rewelacyjnym wyniku sprzedaży Helldivers 2. Tytuł przez długi czas cieszył się ogromną popularnością, o czym postanowił przypomnieć podczas ostatniej konferencji Nordic Games założyciel Arrowhead Game Studios, Johan Pilestedt. Jak się okazuje, jednocześnie w strzelance czas spędzało ponad 750 tysięcy użytkowników PlayStation 5 i komputerów osobistych.

Helldivers 2 odnotowało imponującą liczbę graczy. Twórca o wynikach na PC i PlayStation 5

Helldivers 2 z rewelacyjnym wynikiem aktywności graczy

Helldivers 2 bez wątpienia można uznać za wyjątkowy sukces Arrowhead Game Studios. Jak wskazuje serwis SteamDB, w najgorętszym momencie trzy miesiące temu, jednocześnie w strzelance bawiło się nawet 458 tysięcy pecetowych graczy. Podczas ostatniej konferencji Nordic Games Johan Pilestedt zdradził natomiast, że liczba ta, w połączeniu z użytkownikami PlayStation 5, to ponad 750 tysięcy osób.

Na podstawie tych danych, można oszacować, że na PlayStation 5 jednocześnie grało około 300 tysięcy graczy. Deweloper przypomniał także podczas swojego wystąpienia na Nordic Games, że prace nad Helldivers 2 trwały prawie 8 lat – dwa razy dłużej, niż pierwotnie przewidywano. Dodatkowo w czasie, gdy Arrowhead Game Studios tworzyło grę, Sony dwukrotnie zwiększyło budżet, a zespół rozrósł się z 30, do ponad 100 pracowników.

Warto przy okazji wspomnieć, że kilka dni temu do sieci trafiła wiadomość o rezygnacji Johana Pilestedta z funkcji dyrektora generalnego Arrowhead Game Studios. Deweloper pozostanie jednak członkiem zarządu, a także przejmie stanowisko dyrektora ds. kreatywnych. Nowym dyrektorem będzie natomiast Shams Jorjani, wcześniej pracujący w Paradox Interactive jako dyrektor ds. operacji biznesowych.

Dołącz do helldiversów, elitarnej formacji żołnierzy, której zadaniem jest szerzenie pokoju, wolności i zarządzanej demokracji przy użyciu największych, najgroźniejszych i najbardziej wybuchowych narzędzi w całej galaktyce. Helldiversi nie wyruszają na powierzchnie planet bez właściwego wsparcia, ale to Ty decydujesz, jak i kiedy je wezwać. Do dyspozycji masz nie tylko mnóstwo doładowanej broni podstawowej i personalizowane konfiguracje, ale w trakcie gry możesz wezwać specjalne manewry. – czytamy w opisie gry w PlayStation Store.

GramTV przedstawia:

Helldivers 2 zadebiutowało na rynku 8 lutego 2024 roku. Produkcja jest dostępna na konsolach PlayStation 5, a także komputerach osobistych.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!