AdeptiCon 2023: Cities of Sigmar z odświeżoną linią modeli do Age of Sigmar

AJ
2023/03/23 19:55

Biedna Poczciwa Piechota (BPP) rusza przeciwko horrorom z Mortal Realms

Tegoroczny Adepticon (jeden z większych konwentów poświęconym grom bitewnym, odbywający się w miejscowości Schaumburg niedaleko Chicago) jest wyjątkowo hojny dla fanów Age of Sigmar. Otrzymali oni zapowiedzi nowych modeli frakcji Jaszczuroludzi oraz zbiorów zasad dla Przymierza Śmierci. Jednak nie fantastyczne istoty otrzymają nowości. Uwaga, wszystkie baśniowe stwory - zwyczajni żołdacy dostaną odświeżenie frakcji.

Po upadku Starego Świata (znanego z Warhammer Fantasy), założyciel Imperium oraz Bóg Sigmar, po przeniesieniu się i zamieszkaniu w Mortal Realms, zaczął tworzyć dom dla nowych ludzi. Osady te, które potem stały się miastami, teraz działają jako związek miast zwany Cities of Sigmar. Chociaż pojawia się on w lore uniwersum, jako tło rozgrywających się wydarzeń w Nowym Świecie, to jednak nie posiadał on dotychczas adekwatnej reprezentacji w grze bitewnej. Modele, które były dla tej frakcji dostępne to pozostałości po poprzednim systemie, mające po kilkanaście lat. Po małych zapowiedziach, pokazujących proces kreowania uzbrojenia nowej odsłony frakcji, gracze mogą wreszcie zobaczyć trzy nowe, w pełni złożone i pomalowane figurki.

Jedna z wcześniejszych zapowiedzi z październiku ubiegłego roku
Jedna z wcześniejszych zapowiedzi z październiku ubiegłego roku

Na pohybel...

Na pohybel..., AdeptiCon 2023: Cities of Sigmar z odświeżoną linią modeli do Age of Sigmar

GramTV przedstawia:

Noszący kłobuki (lub kapaliny) na głowach piechurzy, dzierżący zwyczajne drewniane tarcze i równie zwyczajne młoty, miecze i topory, zdecydowanie odbiegają stylistycznie od bardziej szalonych jednostek, jak latające rekiny czy chodzące byko-góry. Dzięki temu wypełniają jednak swoją własną niszę i tak w innych grach taki wojak nie wyróżniałby się niczym względem mu podobnych. W tym bizarnym świecie jakim są Mortal Realms - staje się bardzo wyjątkowy, w swojej nie wyjątkowości.

Ci wojownicy zmierzą się z niemożliwymi horrorami, mając ze sobą jedynie proste pancerze oraz wielką dewocję dla Sigmara, ich Króla-Boga. Na razie jest ich tylko trójka, ale wraz z czasem pojawi się ich więcej, gdyż już zaplanowano zbiór zasad dla Miast Sigmara na tegoroczną jesień.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!