AdeptiCon 2023: Słowiańska wampirzyca oraz 2 nowe zbiory zasad do Age of Sigmar

AJ
2023/03/23 15:20

Dwie frakcje z Przymierza Śmierci otrzymają nowe figurki oraz Battletome

Zapowiedzi dla Age of Sigmar w ramach trwającego Adepticon 2023 (jednego z większych konwentów poświęconym grom bitewnym, odbywającego się w miejscowości Schaumburg niedaleko Chicago) ciąg dalszy. Jak wspominaliśmy na końcu poprzedniego artykułu, przed wypuszczeniem Battletome dla Seraphonu, swoje zbiory zasad otrzymają Ossiarch Bonereapers oraz Soublight Gravelords. Wydaniu tych tomów towarzyszyć będą figurki postaci dla każdej z tych armii.

Ossiarch Bonereapers i Mortisan Ossifector

Ossiarch Bonereapers i Mortisan Ossifector, AdeptiCon 2023: Słowiańska wampirzyca oraz 2 nowe zbiory zasad do Age of Sigmar

Ossiarchowie to wykute z kości poległych wojowników i herosów konstrukty wojny, stworzone by zdobywać nowe terytoria (i dusze) dla Sił Nieumarłych. Te siejące strach istoty są bardzo ciekawą wariacją na klasycznego szkieleta-nieumarlaka, porzucając ludzką anatomię, na rzecz płyt z kości.

Ossiarchowie tworzeni są przez rzemieślników znanych jako Mortisans. Ossifectorzy to jeden z rodzajów Mortisans, skupiony na kreowaniu największych bytów z kości. Nawet na polu bitwy powoli kroczą tworząc nowych sojuszników i wspomagając tych już istniejących. Ta figurka towarzyszyć będzie najnowszemu zbiorowi zasad dla Ossiarch Bonereapers.

Soulblight Gravelords i Ivya Volga

Soulblight Gravelords i Ivya Volga, AdeptiCon 2023: Słowiańska wampirzyca oraz 2 nowe zbiory zasad do Age of Sigmar

GramTV przedstawia:

Ród Vyrkos, do którego należała Ivya Volga to rodzina bestialskich wampirów o ironicznej dla wampirów wilczej naturze. Czerpiący estetycznie ze słowiańskich wierzeń i tradycji, są bardzo interesującym spojrzeniem na temat krwiopijcy. Ivya Volga na pewno nie odstaje.

Dzierżąca siekierę do rąbania drewna (Abraham Lincoln poleca!) i stąpająca na zwierzęcych nogach, jako wyrzutek swojego rodu, prowadzi do boju chmarę równie krwiopijnych co ona nietoperzy (co jest nieortodoksyjnym wyborem wśród Vyrkosów, preferujących wilki). Ta wampirzyca jest nadnaturalnym łowcą tego, co nadnaturalne, w samotności przemierza knieje, szukając bestii do zgładzenia…

Volga jest najnowszym dodatkiem do zbioru zasad dla Soulblight Gravelords, czyli frakcji wampirzej arystokracji oraz ich nieumarłych subiektów.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
23/03/2023 15:38

Ciekawe że do nowego Codexu wampirów użyli dokładnie tej samej grafy co w poprzedniej edycji (tak wiem że grafa jest mega, ale mimo wszystko).