Ponad połowa The Mandalorian powstała w Unreal Engine. Zobacz zakulisowe wideo

LM
2020/02/21 14:05

Unreal Engine, procesory Nvidiii oraz półkoliste ściany i sufity LED. Tak w skrócie prezentował się plan pierwszego sezonu serialu The Mandalorian Disneya.

Ponad połowa The Mandalorian powstała w Unreal Engine. Zobacz zakulisowe wideo

Industrial Light & Magic, czyli założona jeszcze w latach 70. przez George’a Lucasa wytwórnia opublikowała nowy materiał wideo w serwisie YouTube. Dzięki niemu możemy na chwilę zajrzeć na plan uznanego przez krytyków i fanów serialu Disneya The Mandalorian. Jeśli podobało Wam się show, to zapewne zainteresuje Was również fakt, że ponad połowa scen w serii została zrealizowana wyłącznie dzięki technologii Unreal Engine i procesorom graficznym firmy Nvidia.

Jak wyjaśnia reżyser The Mandalorian, Jon Favreau, większość ujęć wykonano na planie, na który składał się 270-stopniowy półkolisty ekran LED, który obejmował nie tylko ściany, ale i sufit. Aktorzy musieli poruszać się po przestrzeni o średnicy 75-cali, której faktyczne elementy połączono z cyfrowymi rozszerzeniami dostępnymi już wyłącznie na ekranach. Całość została stworzona przez wspomniane już Industrial Light & Magic, które edytowało materiał w czasie rzeczywistym. Sceny oświetlono i zrenderowano z perspektywy kamery w taki sposób, by wyglądało to na realistyczne zachowanie światła.

Rzućcie okiem na załączony do wiadomości materiał. Drugi sezon The Mandalorian ukaże się jeszcze tej jesieni, a dla najwierniejszych fanów Baby Yody Hasbro szykuje animatroniczną figurkę.

Jeśli jesteście zainteresowani produkcją wideo, to koniecznie zapoznajcie się z programem zbliżającego się Autodesk Media & Entertainment Day, nad którym Gram.pl objął patronat medialny.


GramTV przedstawia:

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!