News

Płynie okręt podwodny w kosmosie... - oto kooperacyjny symulator Barotrauma

Małgorzata Trzyna, 28.02.2019 15:56 0

W Barotraumie przeniesiemy się pod powierzchnię wodnego księżyca Jowisza - Europy.

Daedalic Entertainment niedawno pochwalił się bardzo zróżnicowanym portfolio i planami wydania sześciu gier w 2019 roku. Wśród nich znajdziemy Unrailed! i Iratus: Lord of the Dead. Kolejnym tytułem wydawcy jest Barotrauma od fińskich developerów FakeFish i Undertow Games, premiera (Early Access) planowana jest na wiosnę 2019. Gra jest proceduralnie generowaną symulacją, z trybem wieloosobowym dla maksymalnie 16 graczy.

W Barotrauma kierujemy ekipą okrętu podwodnego, która walczy o przetrwanie w odległych zakątkach Układu Słonecznego. Przenosimy się pod zamarzniętą powierzchnię Europy, wodnego księżyca Jowisza. Możemy zostać kapitanem lub objąć któreś z czterech innych typów stanowisk: inżyniera, mechanika, lekarza i asystenta. Nasze zadanie na okręcie podwodnym polega na zarządzaniu skomplikowanymi systemami: reaktorem jądrowym, sonarem, bronią i różnego typu maszynami. Musimy nauczyć się, jak przetrwać w temperaturach poniżej zera. Odkrywając obcy ocean, przemierzymy niebezpieczny teren, zbadamy nieznane ruiny i zmierzymy się z wymagającymi misjami. Nieoczekiwane katastrofy wystawią na próbę nasze umiejętności szybkiego i strategicznego działania. Podczas rozgrywki będziemy mogli zdradzić towarzyszy w Traitor Mode.

Zapowiedziano także wsparcie dla Warsztatu Steam, co pozwoli graczom tworzyć modyfikacje: sprite'y, okręty podwodne, poziomy lub potwory i w prosty sposób dzielić się nimi ze społecznością.

najnowsze