Felieton

Nadjeżdża Unralied! - niezupełnie symulator pociągu

Małgorzata Trzyna, 12 lutego 2019 17:10 0

Gracze będą mogli udowodnić już latem, że radzą sobie lepiej z chaosem na kolei niż rodzime PKP.

Daedalic Entertainment ogłosiło niedawno ambitne plany na 2019 rok. Nadszedł czas, by poznać pierwszy tytuł wydawcy, w jaki zagramy już tego lata. Będzie to roguelike Unrailed! od studia Indoor Astronaut. W grze będziemy starali się zapobiec katastrofie kolejowej, a nasze zadanie będzie polegało na budowaniu na różnorodnych mapach torów, które bezpiecznie doprowadzą pędzący pociąg do stacji kolejowej.

Otoczenie będzie generowane proceduralnie, a więc będziemy mieli losowo pojawiające się przeszkody, dziwnych mieszkańców, zmieniające się warunki pogodowe i terenowe, które utrudnią pracę budowniczym. W grze będzie można bawić się z innymi graczami (w gronie 2-4 osób) przez sieć oraz przed jednym ekranem, współpracując lub rywalizując ze sobą. Znajdziemy różnorodne krainy, bohaterów i zadania, nie zabraknie też elementów craftingu. W trybie nieskończonym będziemy mogli bawić się niemal bez końca. Do wyboru będziemy mieli kilka poziomów trudności. Gra ukaże się na PC w Early Access już latem tego roku.

Zabawa w chowanego z wiedźmami - w ten weekend na Steam przetestujemy za darmo Witch It
Nadchodzi Lord of the Rings – Gollum! Przygodowa gra akcji od Daedalic Entertainment
Nadchodzi survivalowe RPG science-fiction CryoFall
Twórcy serii Deponia zapowiedzieli A Year of Rain – strategię czasu rzeczywistego w realiach fantasy
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.