News

Daedalic Entertainment ma ambitne plany na 2019 rok - wkrótce zapowie aż sześć gier!

Małgorzata Trzyna, 07.02.2019 14:09 0

Fani mogą spodziewać się turowego RPG, gry z gatunku roguelike, MMO oraz klasycznych przygodówek.

Deponia Doomsday

Daedalic Entertainment ogłosiło plany na 2019 rok. Firma przygotowała najbardziej ambitny i zróżnicowany lineup w swej historii i zamierza wydać szereg gier należących do rozmaitych gatunków. Wśród nich znajdzie się RPG oparte na turach, kooperacyjny roguelike, survival-MMO oraz klasyczne przygodówki.

- 2019 będzie najbardziej udanym rokiem w historii naszego studia - zapewnia Carsten Fichtelmann, szef i założyciel Daedalic Entertainment. - Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak zróżnicowanego i solidnego portfolio. Idziemy naprzód, różnicując nasz line-up i przygotowując wysokiej jakości gry należące do różnych gatunków. Nie mówię tu wyłącznie o naszym oddziale wydawniczym. Mamy własne zespoły developerskie zajmujące się wysokobudżetowymi projektami, których skala zadziwi zarówno fanów, jak i media. Mając takie marki, zamierzamy wywołać zamieszanie, które odbije się echem nie tylko w przemyśle gier.

- Oczywiście, bacznie przyglądaliśmy się trendom i grom traktowanym jako usługi w minionych latach. Znacząca część naszej oferty idealnie wpasowuje się ten trend. Chcemy oferować graczom wysokiej jakości zawartość przez wiele miesięcy i lat po premierach naszych gier.

- Gdy przygodowe zawsze były kamieniem węgielnym naszego sukcesu. Nasza społeczność może oczekiwać, że nasze najpopularniejsze, ikoniczne tytuły pojawią się w tym roku na konsolach.

Uprzednio ogłoszono wydanie przygodówek z serii Deponia na PS4 i Xboksie One - pod koniec stycznia na te platformy trafiło Goodbye Deponia. W połowie lutego z kolei na PlayStation VR trafi thriller psychologiczny Intruders: Hide and Seek.

najnowsze