News

Oficjalny debiut Trine 3: The Artifacts of Power

Paweł Pochowski, 21.08.2015 12:45 2

Dokładnie wczoraj zakończyła się faza Early Access, a gra jest już oficjalnie dostępne na Steam.

Frozenbyte o planach oficjalnego debiutu Trine 3: The Artifacts of Power informowało na począku tego miesiąca. Zgodnie z planami 20 sierpnia zakończyła się faza testów w ramach wczesnego dostępu, a gra oficjalnie w swojej gotowej wersji zadebiutowała na Steam, choć tylko w wersji przystosowanej dla Windowsa. Później w tym roku mają pojawić się jeszcze dwie wersje, przystosowane do działania na Macach oraz Linuksach.

Trzecia część uznanej platformówki trafiła do Steam Early Access w połowie kwietnia. W tym samym miesiącu mieliśmy okazję przetestować wczesną wersję gry, co zaowocowało pierwszymi wrażeniami spisanymi piórem Pepsiego. Największą nowością w grze jest przeniesienie jej do trzeciego wymiaru, ale jak pisał nasz autor - nie jest to powodem do zmartwień. Jeśli obawiacie się, że trzeci wymiar odbił się negatywnie na uroku Trine 3: The Artifacts of Power, to jesteście w błędzie. Seria od samego początku słynie z pięknych lokacji, których bogate w intensywne, rozświetlone kolory tła wręcz zapierają dech w piersiach. Nie inaczej jest tym razem. Wrażenie robi zwłaszcza pierwszy poziom z udziałem Amadeusa, na którym dominuje lazurowe niebo, cudownie odbijające się w bezkresnym oceanie. Skoki Zoyi i Pontiusa na otwartych przestrzeniach również wywierają niesamowite wrażenie. Nieco gorzej gra wygląda w zamkniętych lokacjach, gdzie momentami brakuje nieco światła. Ogólny poziom grafiki został jednak utrzymany, a to dla Trine 3 najlepsza rekomendacja - twierdzi Pepsi.

Poniżej możecie obejrzeć premierowy zwiastun Trine 3: The Artifacts of Power.

najnowsze

Znamy wymagania sprzętowe GRID

2

Codemasters postanowiło podzielić się z graczami oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi do GRID, czyli najnowszej odsłony popularnej serii gier wyścigowych.