Felieton

Trine 3 trafi na Steam Early Access w przyszłym tygodniu

Małgorzata Trzyna, 16 kwietnia 2015 19:30 2

Od 21 kwietnia gracze będą mogli zobaczyć, co nowego autorzy Trine 3: The Artifacts of Power przygotowali w grze, testując jej wczesną wersję.

Trine 3: The Artifacts of Power trafi na Steam Early Access 21 kwietnia - ogłosili twórcy, studio Frozenbyte. Gra będzie kosztować 20 euro.

- Mamy prosty powód, dla którego postanowiliśmy wykorzystać wczesny dostęp - napisał przedstawiciel Frozenbyte. - Stworzenie Trine w 3D zajęło nam więcej czasu niż przewidywaliśmy, głównie dlatego, że opracowanie wszystkiego w 3D było trudne i czasochłonne. Musieliśmy przemyśleć i przeprojektować podstawowe umiejętności bohaterów, by pasowały do nowego środowiska gry, a jednocześnie zachować ich charakterystyczne cechy. Przykładowo, musieliśmy przemyśleć tworzenie i przesuwanie skrzynek, korzystanie z kotwiczki, strzelanie z łuku i zasłanianie się przed strzałami tarczą, mając dodatkowy wymiar. Ponieważ przeprojektowaliśmy bardzo dużą część gry, chcielibyśmy otrzymać jak najwięcej opinii od fanów, gdy Trine 3 będzie dostępne w ramach Early Access.

Twórcy udostępnili dziś nowy zwiastun, zaś w przyszły poniedziałek odbędzie się stream, dzięki któremu dowiemy się więcej o pracach nad grą. Zainteresowanych zapraszamy na twitch.tv/frozenbytegames.

Rune ominie katalog wczesnego dostępu - premiera jeszcze w tym roku
Assetto Corsa Competizione z datą premiery finalnej wersji
Wiemy, kiedy wystartuje otwarta beta na PC horroru noir Dollhouse
Trine 4: The Nightmare Prince - 11-minutowy gameplay z wersji alfa
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.