Yakuza: Like a Dragon

Premiera:
10.11.2020
Wydawca:
Język:

O grze

Yakuza: Like a Dragon to kolejna odsłona cyklu popularnej serii gangsterskich gier akcji. Przez długi czas były one dostępne wyłącznie na konsolach PlayStation, ale ostatecznie zdecydowani się na udostępnienie serii także na innych platformach sprzętowych.

W grze Yakuza: Like a Dragon, która ukazała się na PC oraz Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4 i PlayStation 5, wcielamy się w Ichibana Kasugę, co może być dla fanów Yakuzy zaskoczeniem, gdyż bohaterem nie jest doskonale znany fanom Kazuma Kiryu. Nasz protagonista wychodzi z więzienia po 18 latach, odsiadując wyrok za zbrodnię, której nie popełnił. Po odbyciu kary wraca do Yakuzy, ale odkrywa, że nikt tam na niego nie czeka. Mało tego, jego klan został zniszczony przez człowieka, któremu ufał najbardziej…

Yakuza: Like a Dragon przedstawia historię zdezorientowanego i samotnego mężczyzny, który chce dowiedzieć się więcej na temat wydarzeń, do których doszło przez niemal dwie ostatnie dekady. W tym celu wykonuje szereg niebezpiecznych zadań. Warto dodać, że walki z przeciwnikami w Yakuza: Like a Dragon odbywają się w systemie turowym, co jest jedną z wielu nowości zaimplementowanych przez twórców.

Jedynym trybem rozgrywki zawartym w Yakuza: Like a Dragon jest oczywiście kampania fabularna. Gra nie posiada żadnych wariantów sieciowych.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i5-3470 lub AMD FX-8350, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 660 2 GB VRAM lub AMD Radeon HD 7870 2 GB VRAM, 40 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Recenzje tej gry:

9,0
Recenzja
Michał "Muradin" Grabowski
Yakuza: Like a Dragon - recenzja - nowa generacja.
Fani obawiali się zmian w świecie Yakuzy… zupełnie niepotrzebnie. Yakuza: Like a Dragon to świetny jRPG oraz idealne wprowadzenie nowego bohatera do uniwersum.
23.11.2020

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 5
Yakuza: Like a Dragon
15.05.2020

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż z okazji Księżycowego Nowego Roku na Steam. Gry PC taniej nawet o 95%
Użytkownicy komputerów osobistych mogą w niższych cenach kupić m.in. takie tytuły jak Control, Dead Space Remake, Star Wars Jedi: Ocalały czy Yakuza: Like a Dragon.
07.02.2024
Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż „Wybór krytyków” w PlayStation Store. Nowe promocje na gry PS4 i PS5
Gracze mogą w niższych cenach kupić m.in. takie tytuły jak Cyberpunk 2077, Hogwarts Legacy, Mortal Kombat 1 czy Red Dead Redemption.
31.01.2024
1
Krzysztof Żołyński
Yakuza: Like a Dragon bardziej popularna poza Japonią. Sega chwali się liczbami
Sega ma powody do dumy, ponieważ Yakuza: Like a Dragon sprzedaje się wyśmienicie i co ciekawe, największą popularność zdobyła poza Japonią.
25.12.2023
1
Mikołaj Ciesielski
PS Plus Extra i Premium straci wkrótce 11 gier. Na liście kilka znanych tytułów
Wiemy, jakie produkcje znikną w najbliższym czasie z usługi Sony.
23.11.2023
2
Felieton
Mikołaj Ciesielski
TOP 10 gier RPG w Xbox Game Pass. Obok tych tytułów nie można przejść obojętnie
W usłudze Microsoftu nie brakuje fantastycznych gier RPG, dlatego postanowiliśmy wybrać dziesięć tytułów, w które powinien zagrać każdy fan gatunku.
28.09.2023
2
Mikołaj Ciesielski
Wiosenna Wyprzedaż w Xbox Store. Masa promocji na gry na konsole Microsoftu
W cyfrowym sklepie amerykańskiej firmy ruszyła duża promocja skierowana do posiadaczy konsol Xbox One i Xbox Series X/S.
07.04.2023
Mikołaj Ciesielski
Nowe promocje w PS Store już dostępne. Masa okazji na gry na PS4 i PS5
Posiadacze konsol PlayStation mogą już skorzystać z nowej oferty specjalnej dostępnej w cyfrowym sklepie Sony.
15.03.2023
2
Mikołaj Ciesielski
Ruszyła Zimowa Wyprzedaż w PlayStation Store. Nowe promocje na gry na PS4 i PS5
Użytkownicy konsol PlayStation mogą skorzystać z całej masy okazji na gry i nie tylko.
21.12.2022
2
Mikołaj Ciesielski
Weekendowe promocje na Steam. Gry na PC taniej nawet o 90% – przegląd ofert
W niższych cenach kupimy m.in. Yakuza: Like a Dragon, Medieval Dynasty, Humankind, a także całą masę innych ciekawych tytułów.
08.10.2022
Wincenty Wawrzyniak
Zapowiedź gry Like a Dragon Gaiden i nowe informacje o Yakuza: Like a Dragon 2
Dzisiejszy dzień można definitywnie uznać za bardzo ważny dla fanów serii Yakuza. Ryu Ga Gotoku wraz z SEGĄ zapowiedziało dwie nowe produkcje z cyklu.
14.09.2022