Warhammer 40,000: Rogue Trader

Premiera:
Data nieogłoszona
Gatunek:
RPG
Platforma:
PC
Producent:
Owlcat Games
Wydawca:
Owlcat Games
Język:
angielska

O grze

Warhammer 40,000: Rogue Trader to pierwsza w historii klasyczna gra cRPG osadzona w uniwersum Warhammera 40,000. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Owlcat Games, autorzy Pathfinder: Kingmaker i Pathfinder: Wrath of the Righteous.

Za sprawą Warhammer 40,000: Rogue Trader przejmujemy kontrolę nad potomkiem starożytnej dynastii, która działa z błogosławieństwa samego Imperatora. Wcielając się więc w tytułowego Rogue Tradera będziemy eksplorować obrzeża imperialnej przestrzeni, dysponując licznymi przywilejami oraz niewyobrażalną mocą. Swoją przygodę rozpoczniemy na rozległym Bezmiarze Koronus, czyli zdradzieckim regionie, gdzie przyjdzie nam wykonać bardzo istotną misję. 

Warhammer 40,000: Rogue Trader to gra, która pozostaje wierna założeniom gatunku, w efekcie czego otrzymujemy pełnoprawną, komputerową grę fabularną z rozbudowanymi dialogami, wieloma trudnymi decyzjami do podjęcia (kształtującymi oczywiście przebieg historii i wpływającymi na losy postaci widocznych na ekranie), zaawansowanym systemem rozwoju postaci, wymagającymi starciami z wrogami (system turowy), a także sporą liczbą elementów wyposażenia i umiejętności do zdobycia.

Jedynym trybem zabawy dostępnym w Warhammer 40,000: Rogue Trader jest oczywiście rozbudowana kampania fabularna. Nie przewidziano tu żadnych wariantów rozgrywki wieloosobowej.