Valiant Hearts: Coming Home

Premiera:
31.01.2023
Gatunek:
przygodowa, akcja
Platforma:
ios, Android
Producent:
Ubisoft
Wydawca:
Ubisoft
Język:
polskie napisy

O grze

Valiant Hearts: Coming Home to druga odsłona cyklu narracyjnych gier przygodowych autorstwa wewnętrznego studia należącego do koncernu Ubisoft, która - w przeciwieństwie do “jedynki”, czyli Valiant Hearts: The Great War - została udostępniona wyłącznie na platformie streamingowej Netflix.

Powyższe oznacza, że Valiant Hearts: Coming Home można uruchomić, posiadając wykupioną subskrypcję Netflix, na urządzeniu przenośnym (smartfon, tablet) z systemem operacyjnym iOS lub Android

Akcja opisywanej produkcji toczy się w realiach I wojny światowej, ukazując losy czterech zgoła odmiennych postaci, które biorą udział we wspomnianym konflikcie zbrojnym. W trakcie przygody dowiemy się więcej na temat pewnego żołnierza, niemieckiego nurka, brytyjskiego pilota czy zwykłej sanitariuszki.

Valiant Hearts: Coming Home posiada wyłącznie kampanię fabularną dla jednego gracza stanowiącą hołd dla pierwszej afroamerykańskiej jednostki piechoty Harlem Hellfighters walczącej w czasach I wojny światowej, która zniosła bariery rasowe zarówno w ojczyźnie, jak i za granicą. 

Oprawa wizualna Valiant Hearts: Coming Home została utrzymana w stylu komiksowym znanym z wydanego w 2014 roku pierwowzoru.