Torchlight II

Premiera:
20.09.2012
Gatunek:
Producent:
Wydawca:
PEGI:
Od 16 lat

O grze

Torchlight II to kontynuacja bardzo udanej gry z gatunku hack'n'slash autorstwa studia Runic Games złożonego z byłych pracowników Blizzard North, którzy mieli swój udział w produkcji tytułów z serii Diablo.

O ile pierwsza część Torchlighta oferowała wyłącznie możliwość gry w pojedynkę, o tyle w dwójce zawarto tryb kooperacji, pozwalający na zabawę w sieci lokalnej oraz za pośrednictwem internetu. Co ważne, autorzy zadbali o komfort użytkowników, oferując usługi zestawiające połączenia między graczami o podobnym doświadczeniu.

Przed przystąpieniem do rozgrywki w Torchlight II mamy do wyboru cztery klasy postaci, jak również zwierzęcych towarzyszy. Określamy kilka kluczowych parametrów naszego bohatera, w tym płeć, wygląd czy ścieżkę umiejętności, i możemy ruszać w drogę. Co zaś się tyczy naszego kompana, może on awansować wraz z protagonistą na kolejne poziomy doświadczenia, pomaga w walkach, uczy się własnych czarów i może służyć jako transporter ekwipunku. Warto dodać, że gdy bohater osiągnie maksymalny level, pojawi się możliwość, aby pewne dobra i perki przenieść na nową postać.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, zdecydowano się na zaimplementowanie losowo generowanych podziemi, a konkretniej układ ścieżek, w związku z czym na gracza czyha więcej niebezpieczeństw, ale może on również zdobyć więcej bonusów. Akcja nie toczy się wyłącznie w podziemiach - w porównaniu do Torchlighta, opisywany tytuł oferuje o wiele większy świat. Na uwagę zasługuje także usprawniony interfejs, dzięki czemu bez problemu poradzą z nim sobie nowicjusze.

Torchlight II charakteryzuje się usprawnioną oprawą wizualną, ale to nie ona jest najważniejsza. W grze zaimplementowano bowiem cykl dnia/nocy oraz zmienne warunki pogodowe. Entuzjastów modowania z pewnością ucieszy fakt, że gra zawiera edytor TorchEd.

Wymagania sprzętowe

Windows XP SP3/Vista/7, procesor 1,4 GHz lub szybszy (architektura x86), 1 GB RAM, 1,2 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta graficzna z co najmniej 256 MB VRAM (kompatybilna z DirectX), DirectX 9.0c <br> <b>Gra do działania wymaga darmowego konta na platformie Steam. Połączenie z Internetem jest niezbędne do jednorazowej aktywacji produkcji i rozgrywki w trybie wieloosobowym.</b>

Recenzje tej gry:

52
8,0
Recenzja
Sławek Serafin
Torchlight 2 - recenzja
Torchlight 2, czyli mała gra, która myślała, że może pokonać Diablo 3...
28.09.2012
52
8,0
Recenzja
Adam "Harpen" Berlik
Recenzja Torchlight II na Switcha, czyli największego konkurenta Diablo III
Torchlight II to nadal świetna gra, w którą możemy wreszcie zagrać na konsolach. Trudno powiedzieć, by zestarzała się choćby w najmniejszym...
26.10.2019

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż Hack 'n' Slash w sklepie GOG. Kolejne gry na PC taniej nawet o 90%
Gracze mogą skorzystać z kolejnej oferty specjalnej i w niższych cenach kupić m.in. takie tytuły jak Blasphemous 2, Death’s Door czy Śródziemie: Cień Wojny.
30.11.2023
Mikołaj Ciesielski
GOG.com zaprasza na Chill Indie Sale. Gry na PC przecenione nawet o 90%
Użytkownicy komputerów osobistych mogą skorzystać z kolejnej oferty specjalnej dostępnej na platformie GOG.com.
02.06.2023
Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż Hack 'n' Slash na GOG.com. Gry na PC przecenione nawet o 90%
GOG.com zaprasza na promocje, która pozwoli Wam „uwolnić swojego wewnętrznego wojownika”.
18.05.2023
4
Wincenty Wawrzyniak
Nadchodzi darmowe Torchlight. Konkurencja dla Diablo Immortal?
Produkcja zostanie udostępniona na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych – w październiku wystartują otwarte beta-testy.
27.07.2022
4
Mikołaj Ciesielski
Ruszyła nowa Tygodniowa Wyprzedaż na GOG.com. Gry indie przecenione nawet o 90%
Użytkownicy komputerów osobistych mogą już skorzystać z nowej promocji na platformie GOG.com.
20.09.2021
2
Radosław Krajewski
Epic Games Store z nową darmową grą! Odbierz genialnego RPG-a
W sklepie Epic Games czeka kolejna darmowa gra. Tym razem znalazło się coś dla fanów gier RPG.
30.12.2020
2
LM
Ostatnia szansa na trzy prezenty od Epic Games. Dziś coś dla fanów action-RPG
Jeszcze przez kilka godzin możecie załapać się na trzy darmowe gry na PC. Tymczasem krótko później wystarczy upomnieć się o Torchlight 2.
16.07.2020
LM
Torchlight III zapowiedziane. Gra powstanie na gruzach Torchlight Frontiers
Tytuł ukaże się na PC za pośrednictwem Steam jeszcze w tym roku.
27.01.2020
1
pepsi
Konsolowe Torchlight II wreszcie z datą premiery
Lepiej późno niż wcale – niespełna siedem lat po premierze na pecetach Torchlight II trafi na konsole obecnej generacji. Poświadcza to nowy trailer gry.
13.06.2019
1
Patryk Purczyński
Nowe Gwiezdne wojny - ciepłe przyjęcie Przebudzenia Mocy przez krytyków
Jeśli wciąż się zastanawiacie, czy warto wybrać się na nowe Gwiezdne wojny, pierwsze recenzje raczej nie odwiodą Was od tego pomysłu.
16.12.2015