Nadchodzi darmowe Torchlight. Konkurencja dla Diablo Immortal?

Wincenty Wawrzyniak
2022/07/27 14:00
4
0

Produkcja zostanie udostępniona na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych – w październiku wystartują otwarte beta-testy.

Nowa darmowa gra mobilna pod tytułem Torchlight: Infinite wkroczy w fazę otwartych beta-testów w wersji na komputery osobiste w październiku bieżącego roku. Przedstawiciele studia XD poinformowali o pecetowej wersji gry w swoim najnowszym wpisie z dziennika deweloperskiego, gdzie przeczytamy, iż zainteresowani mogą już zapisywać się do wspomnianych testów – wystarczy udać się na oficjalną stronę internetową produkcji i kliknąć przycisk z napisem pre-register. Dostaliśmy też nowy zwiastun.

Torchlight: Infinite – konkurencja dla Diablo Immortal?

Nietrudno zauważyć podobieństwo do aktualnego mobilnego hitu z gatunku hack’n’slash, czyli oczywiście gry Diablo Immortal. Będziemy mieć więc do czynienia z dwiema mobilnymi (oraz pecetowymi, ale wiecie, o co chodzi) produkcjami z tego samego gatunku, dystrybuowanymi w tym samym modelu biznesowym.

Produkcja ma inspirować się uniwersum serii Torchlight, aczkolwiek zabierze nas do postapokaliptycznej wersji świata. Gracze będą wybierać spośród sześciu dostępnych grywalnych bohaterów – w tym niedawno ujawnioną wyrocznię o imieniu Thea – boginię z magicznymi mocami oraz silnym połączeniem z księżycem. Każda z postaci posiada trzy różne cechy, aczkolwiek deweloperzy obiecują ponad 230 umiejętności do wyboru oraz coś, co nazywa się systemem sześciu bogów. O tym jednak nic nie wiemy.

Torchlight: Infinite – konkurencja dla Diablo Immortal?, Nadchodzi darmowe Torchlight. Konkurencja dla Diablo Immortal?
Torchlight: Infinite | XD

GramTV przedstawia:

W grze ma znaleźć się specjalny rynek (marketplace), który umożliwi sprzedawanie zdobytych przez nas przedmiotów innym graczom. Twórcy obiecują, że produkcja będzie regularnie rozwijana i rozbudowywana o nową zawartość – w tym bohaterów. Na koniec ciekawostka – nad Torchlight: Infinite pracują deweloperzy, którzy w przeszłości zajmowali się poprzednimi odsłonami serii, a także grami Diablo oraz Path of Exile.

Komentarze
4
Niakadan
Gramowicz
27/07/2022 18:24

Firmy strasznie po upadają i robią te gry na nie potrzebnym sprzęcie 

MisticGohan_MODED
Gramowicz
27/07/2022 16:57

Dwa warte siebie tytuły i firmy...

Kotleciq
Gramowicz
27/07/2022 15:17

"Przedstawiciele studia XD" - nazwa tego studia najlepiej komentuje moją reakcję na tę grę. 
Trwa Wczytywanie