GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER The Wolf Among Us

The Wolf Among Us

Producent: Telltale Games

Wydawca: Techland

Premiera: 11.10.2013

Gatunek: przygodowa

Wersja językowa: angielska

PEGI: Od 18 lat

The Wolf Among Us to gra przygodowa typu point-and-click, podzielona na pięć epizodów, stworzona i wydana przez Telltale Games. Produkcja jest oparta na serii komiksów Baśnie (ang. Fables) Billa Willinghama.

Akcja toczy się w roku 1986, na długo przed wydarzeniami opisanymi w pierwszej części komiksu. Przez wiele lat światy znane wyłącznie z mitów i legend były okupowane przez tajemniczego tyrana zwanego Adwersarzem. Wiele baśniowych stworzeń postanowiło uciec przed jego reżimem do świata ludzi, gdzie założyło enklawę zwaną Fabletown, mieszczącą się na Manhattanie. W The Wolf Among Us gracze sterują poczynaniami Bigby''ego Wolfa, szeryfa Fabletown.

W grze można badać rozmaite obiekty i rozmawiać z bohaterami niezależnymi. Nierzadko trzeba zadecydować, co zrobić, podejmując konkretne działania, lub wskazując odpowiednie opcje dialogowe. Wybory wpływają na dalsze wydarzenia, nawet w kolejnych epizodach - przykładowo, gracze mogą ruszyć za jednym z podejrzanych, zostawiając drugiego w spokoju. Wszystkie decyzje są śledzone przez Telltale Games i umieszczane w statystykach. Po zakończeniu każdego epizodu można sprawdzić, jakich wyborów dokonywali inni.

Niektóre momenty w grze wymagają szybkich reakcji i poprawnego wykonania sekwencji QTE. Jeśli zakończy się ona niepowodzeniem, protagonista lub inny bohater umiera i gracze muszą wrócić do ostatniego punktu kontrolnego. Niekiedy niepowodzenie wpływa w niewielkim stopniu na dalszy rozwój wydarzeń.

konsola PlayStation 4