Stranded: Alien Dawn

Premiera:
25.04.2023
Platforma:

O grze

Stranded: Alien Dawn to wyprodukowana przez studio Haemimont Games (Surviving Mars, Tropico 5) i wydana dzięki firmie Frontier Foundry gra strategiczna typu city-builder, która zawiera również sporo elementów charakterystycznych dla survivali.

Zadaniem gracza w Stranded: Alien Dawn jest przetrwanie na zupełnie obcej planecie, gdzie zarządzamy niewielką grupą ludzi. Aby utrzymać swoich podopiecznych przy życiu będziemy musieli pozyskiwać różnego rodzaju surowce, stawiać rozmaite budynki i zaspokajać potrzeby wspomnianych ocalałych. Zajmiemy się sadzeniem, uprawą, zbieraniem jedzenia; nie zabraknie również polowań.

Stranded: Alien Dawn to gra, w której nie zabraknie istotnych decyzji do podjęcia. Jak to w survivalach tego typu bywa, nie zdołamy pozyskać odpowiedniej liczby zasobów, dzięki czemu uda nam się zadowolić wszystkich podopiecznych. Mimo wszystko postaramy się ochronić ich najlepiej, jak tylko potrafimy. Przed głodem, chorobami, ekstremalnymi warunkami pogodowymi i nie tylko.

Jednocześnie w trakcie obcowania z grą Stranded: Alien Dawn konieczne będzie ufortyfikowanie naszej bazy. Stworzymy twierdzę i będziemy bronić się przed atakami obcych. Sama walka to nie wszystko - istotne znaczenie mają również morale członków naszej załogi, więc musimy dbać o ich samopoczucie, zapewniając im na przykład dostęp do urządzeń relaksacyjnych.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i7-6700 lub AMD FX 8370, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti lub AMD Radeon RX 480, DirectX 12, 15 GB wolnego miejsca na dysku twardym