Sky: Children of the Light

Premiera:
11.07.2019

O grze

Sky: Children of the Light to kolejna propozycja studia thatgamecompany, które znane jest głównie z kultowej Podróży, choć na swoim koncie ma również bardzo udane Flower. Pierwotnie gra została przygotowana wyłącznie z myślą o urządzeniach z systemem operacyjnym iOS, ale później trafiła również na Androida oraz ukazała się na Switchu.

Sky: Children of the Light można określić mianem trzecioosobowej przygodówki, ale tak naprawdę zabawa sprowadza się wyłącznie do eksploracji świata. Nie znajdziemy tu rozbudowanych dialogów z postaciami niezależnymi czy też skomplikowanych zagadek natury logicznej, bowiem tak samo jak w Podróży, całość ma zaoferować niezapomniane przeżycie.

Sky: Children of the Light różni się jednak od Podróży tym, że kładzie nacisk na aspekt społecznościowy. W trakcie wyprawy będziemy mogli spotkać innych graczy i wejść z nimi w rozmaite interakcje. Poza opcją wspólnego zwiedzania ruin podniebnej cywilizacji, gra umożliwia także rywalizację z napotkanymi uczestnikami rozgrywki.