Inne

W co zaGRAMy w lipcu 2019 roku - najciekawsze premiery miesiąca

Adam "Harpen" Berlik, 30.06.2019 17:00 2

Lipiec upłynie nam pod znakiem Wolfensteina, Stranger Things, bohaterów Marvela, nowej gry twórców Podróży i nie tylko.

Stranger Things 3: The Game

 • platformy docelowe: PC, Xbox One, PlayStation 4, Switch

 • data premiery: 4 lipca

 • producent: BonusXP

 • wydawca: BonusXP

Czwartego lipca odbędzie się premiera trzeciego sezonu popularnego serialu Stranger Things, który będzie można obejrzeć na Netflixie. Tego samego dnia w sprzedaży pojawi się również Stranger Things 3: The Game, czyli chodzona bijatyka przedstawiona w rzucie izometrycznym oferująca możliwość zabawy w pojedynkę lub w trybie kooperacji na jednym ekranie. Jak nietrudno się domyślić, historie zaprezentowane w obu wyżej wymienionych produkcjach będą ze sobą powiązane, dlatego też wydaje się oczywiste, że Stranger Things 3: The Game to pozycja obowiązkowa dla fanów serialu. Nie muszą oni mieć jednak na co dzień do czynienia z grami wideo, bowiem rozgrywka będzie odpowiednio uproszczona i skupi się głównie na walce z kolejnymi przeciwnikami (gdzieniegdzie mają pojawić się także nieskomplikowane zagadki), sterując jednym z kilku dostępnych bohaterów znanych z małego ekranu.

Sea of Solitude

 • platformy docelowe: PC, Xbox One, PlayStation 4
 • data premiery: 5 lipca

 • producent: Jo-Mei Games

 • wydawca: Electronic Arts

Na lipiec zaplanowano również premierę Sea of Solitude, czyli przygodowej gry akcji studia Jo-Mei Games, która ukaże się na rynku dzięki firmie Electronic Arts. Znalazła się ona w naszym zestawieniu nie bez powodu, gdyż historia opowiedziana w tej produkcji podejmuje wiele istotnych tematów, takich jak na przykład miłość czy samotność. Główną bohaterką Sea of Solitude jest Kay, czyli dziewczynka, która pewnego dnia zaczyna przeobrażać się w potwora. Eksplorując zalany wodą świat próbuje dowiedzieć się więcej na temat tego niecodziennego zjawiska, a jednocześnie uporać się z napotkanymi przeciwnikami. Co ciekawe jednak, to nie wrogowie są największym zagrożeniem Kay, ale coś zupełnie innego. Pod względem mechaniki rozgrywki będziemy mieli tutaj do czynienia z typowym przedstawicielem wspomnianego gatunku, więc zabawa skupi się na zwiedzaniu lokacji, rozwiązywaniu zagadek czy też pokonywaniu nieskomplikowanych fragmentów zręcznościowych.

Sky: Children of the Light

 • platformy docelowe: iOS
 • data premiery: 11 lipca

 • producent: thatgamecompany

 • wydawca: thatgamecompany

Bardzo rzadko w najciekawszych premierach miesiąca skupiamy się na grach dedykowanych smartfonom i tabletom, ale Sky: Childern of the Light po prostu nie mogliśmy pominąć, bo mamy tutaj do czynienia z nową produkcją studia thatgamecompany odpowiedzialnego za kultową Podróż. Akcja przeniesie nas do zrujnowanego, podniebnego świata, który będziemy eksplorować samotnie, lecz po drodze spotkamy innych uczestników zabawy i wejdziemy z nimi w rozmaite interakcje. Tak, jak w Podróży, nie otrzymamy żadnej skomplikowanej mechaniki, bo Sky: Childern of the Light – choć określane jest mianem przygodówki – tak naprawdę ma nam zaoferować niezapomniane przeżycie. Autorzy czerpią więc garściami ze swojego poprzedniego dzieła, ale tym razem kładą nacisk na aspekty społecznościowe, co niewątpliwie przypadnie fanom do gustu, bo to właśnie oni chcieli, by thatgamecompany zajęło się przygotowaniem gry w stylu Sky: Childern of the Light.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order

 • platformy docelowe: Switch
 • data premiery: 19 lipca

 • producent: Team Ninja

 • wydawca: Nintendo

Nowa gra z superbohaterami Marvela zarezerwowana jest wyłącznie dla posiadaczy Switcha, którzy niebawem zagrają w Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order, czyli RPG-a akcji stworzonego przez – uwaga – autorów serii Ninja Gaiden oraz Nioh. Nowa produkcja studia Team Ninja przedstawi historię walczących superbohaterów z Thanosem i jego Czarnym Zakonem. Kampanię przejdziemy samotnie lub w trybie kooperacji (lokalnie i przez internet). Przed rozpoczęciem zabawy wybierzemy spośród kilkudziesięciu dostępnych postaci, którzy utworzą naszą drużynę walczącą ze wspomnianymi antagonistami o Kamienie Nieskończoności, czyli bardzo cenne przedmioty mogące zagrozić istnieniu ludzkości. Na ekranie zobaczymy nie tylko ikonicznych herosów, ale zwiedzimy także lokacje znane z komiksów Marvela, obserwując je z perspektywy trzeciej osoby lub w rzucie izometrycznym.

Fire Emblem: Three Houses

 • platformy docelowe: Switch
 • data premiery: 26 lipca

 • producent: Intelligent Systems

 • wydawca: Nintendo

Pod koniec lipca w sprzedaży pojawi się nowa odsłona cyklu Fire Emblem dostępnej od lat głównie na konsolach firmy Nintendo. Fire Emblem: Three Houses, bo taki tytuł nosi kolejna część, będzie oczywiście strategią taktyczną z elementami RPG oferującą turowy system walki. Podczas rozgrywki przeniesiemy się do fantastycznego świata, by poznać historię trzech rywalizujących ze sobą mocarstw: Imperium Adrestiańskiego, Królestwa Faerghusa i Sojuszu Leicester. Będziemy nie tylko eksplorować poszczególne lokacje, ale także szkolić bohaterów oraz - rzecz jasna – brać udział w bitwach z napotkanymi przeciwnikami. Co ciekawe, skorzystamy z wielu różnorodnych typów broni białej (np. mieczy, toporów oraz łuków) i coraz potężniejszych zaklęć odblokowywanych w trakcie zabawy.

Wolfenstein: Cyberpilot

 • platformy docelowe: PC, PlayStation 4
 • data premiery: 26 lipca

 • producent: Machine Games, Arkane Studios

 • wydawca: Bethesda Softworks

Wielu graczy z utęsknieniem czeka na lipiec jedynie z powodu Wolfensteina. Zwłaszcza, że tym razem jednocześnie pojawią się aż dwie odsłony popularnego cyklu, w tym jedna dedykowana goglom wirtualnej rzeczywistości. Wolfenstein Cyberpilot bazuje oczywiście na mechanice rozgrywki zaproponowanej przez studio MachineGames (grę tworzy również Arkane Studios) w Wolfenstein II: The New Colossus, Wolfenstein: The New Order i Wolfenstein: The Old Blood. Nie wcielimy się jednak w znanego z wcześniejszych części amerykańskiego komandosa, B.J.-a Blazkowicza, ale hakera, który w 1980 roku dołączył do francuskiego ruchu oporu, by walczyć z nazistami na terenie Paryża.

Wolfenstein: Youngblood

 • platformy docelowe: PC, Xbox One, PlayStation 4, Switch
 • data premiery: 26 lipca

 • producent: Machine Games, Arkane Studios

 • wydawca: Bethesda Softworks

Zanim dane nam będzie zagrać w Wolfensteina III, na rynku pojawi się Wolfenstein Youngblood, czyli spin-off, w którym pokierujemy córkami B.J.-a Blazkowicza. W związku z tym gra zaoferuje tryb dwuosobowej kooperacji, a każdy z uczestników rozgrywki wcieli się w jedną z bliźniaczek. Jessica i Sophie będą członkiniami ruchu oporu walczącego z Trzecią Rzeszą w latach 80. na terenie Paryża. Pod względem mechaniki rozgrywki Wolfenstein Youngblood wprowadzi kilka niedostępnych wcześniej rozwiązań (np. wrogowie będą mieli swoje poziomy doświadczenia, a na ekranie pojawi się mini-mapa), lecz mimo ich obecności należy spodziewać się doskonale znanej formuły. Otrzymamy zatem pełnoprawną strzelankę z perspektywy pierwszej osoby, w której zajmiemy się masową eksterminacją przeciwników za pomocą różnych typów broni palnej.

najnowsze