Simon the Sorcerer Origins

Premiera:
28.03.2023
Gatunek:
przygodowa
Platforma:
PC, XONE, PS4, Switch, PS5, XSX
Producent:
Smallthing Studios
Wydawca:
Leonardo Interactive
Język:
angielska

O grze

Simon the Sorcerer Origins to kolejna odsłona cyklu klasycznych gier przygodowych z interfejsem point and click zapoczątkowanego w 1993 roku. Najnowsza część popularnej serii została opracowana przez Smallthing Studios na zlecenie firmy Leonardo Interactive.

Pod względem fabularnym Simon the Sorcerer Origins jest prequelem, więc znajomość fabuły ukazanej w poprzedniczkach nie jest wymagana do zrozumienia opowieści zaprezentowanej w opisywanym tytule. Za sprawą Simon the Sorcerer Origins poznajemy wydarzenia rozgrywające się kilka tygodni przed historią znaną z pierwszej części. Dowiadujemy się, dlaczego główny bohater imieniem Simon trafił do tajemniczego, magicznego świata. 

Simon the Sorcerer Origins bazuje na doskonale znanych rozwiązań w mechanice rozgrywki, która opiera się na eksplorowaniu świata, przeprowadzaniu dialogów z napotkanymi postaciami i rozwiązywaniu różnorodnych zagadek natury logicznej. Poza klasycznymi łamigłówkami polegającymi na używaniu dostępnych przedmiotów we właściwych miejscach otrzymujemy tu również inne zadania wymagające od nas wysilenia szarych komórek. 

Warto dodać, że Simon the Sorcerer Origins może pochwalić się klimatyczną, dwuwymiarową oprawą wizualną. Autorzy zadbali o bogate w detale lokacje, starannie wykonane modele postaci i zaawansowane animacje. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 8, procesor 2,5 GHz, 8 GB RAM, karta graficzna Intel HD Graphics 4400, 5 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c