Persona 4 Golden

Premiera:
13.06.2020
Gatunek:
Producent:
Wydawca:
Język:

O grze

Persona 4 Golden to odświeżona, w pełni zremasterowana wersja gry jRPG udostępnionej pierwotnie na konsoli PlayStation 2. Nowe wydanie przygotowane przez studio Atlus i firmę SEGA trafiło na PC, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One oraz Switcha.

Inaba to spokojne japońskie miasteczko, w którym toczy się akcja gry Persona 4 Golden. To właśnie tam będziemy mieli okazję wziąć udział w intrygujących, być może niebezpiecznych wydarzeniach z udziałem głównego bohatera i jego przyjaciół. Ta opowieść o dojrzewaniu zaczyna się dość nietypowo, bo od… serii morderstw. Kto za nimi stoi? Do czego to wszystko prowadzi? Co tak naprawdę się stało?

Persona 4 Golden oferuje doskonale znaną fanom oryginału historię i tę samą mechanikę rozgrywki. Największą zmianą w stosunku do pierwowzoru jest oczywiście oprawa wizualna, ponieważ autorzy zadbali o udoskonalenie grafiki i poprawili płynność animacji. Możliwe jest także wybranie angielskiego lub japońskiego dubbingu, co z pewnością ucieszy wszystkich miłośników jRPG-ów. 

Persona 4 Golden skupia się oczywiście wyłącznie na kampanii fabularnej dla jednego gracza z rozbudowaną, wciągającą historią, więc nie znajdziemy tu żadnego multiplayera. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 8,1, procesor Intel Core 2 Duo E8400 lub AMD Phenom II X2 550, 2 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 450 lub AMD Radeon HD 5770, DirectX 11, 14 GB wolnego miejsca na dysku twardym