Pathfinder: Kingmaker

Premiera:
25.09.2018
Gatunek:
Platforma:
Producent:
Wydawca:
Język:

O grze

Pathfinder: Kingmaker to klasyczne cRPG od niezależnego studia Owlcat Games, w skład którego wchodzą osoby mające w dorobku bardzo doceniane produkcje, takie jak np. Heroes of Might and Magic V, Etherlords czy Silent Storm, ale nie tylko – wspomniana ekipa zatrudnia również Chrisa Avellone’a (Planescape: Torment, Neverwinter Nights, Fallout 2).

Wydarzenia przedstawione w Pathfinder: Kingmaker toczą się w fantastycznej krainie Stolen Lands, gdzie kierujemy grupą śmiałków, którzy muszą wykonać szereg misji głównych i pobocznych, by dopiąć celu. Jest nim zbudowanie królestwa, a następnie obrona własnych ziem przed atakami licznych najeźdźców. Autorzy nie tylko przygotowali rozbudowany wątek fabularny, ale także dodatkowe questy, dzięki którym dowiemy się więcej na temat poszczególnych członków naszej drużyny.

Pathfinder: Kingmaker raczej nie wywraca formuły rozgrywki do góry nogami. Otrzymujemy tu komputerową grę fabularną w rzucie izometrycznym, która stanowi połączenie eksploracji, wykonywania zadań, awansowania na kolejne poziomy doświadczenia, rozwijania umiejętności i zdobywania coraz lepszych elementów wyposażenia. Mimo wszystko produkcja może pochwalić się ciekawą mechaniką wymagającą zarządzania wspomnianym królestwem.

Warto dodać, że całość bazuje na papierowym systemie RPG firmy Pazio Publishing, czyli Pathfinder Roleplaying Game, a jego autorzy współpracowali z Owlcat Games podczas tworzenia gry Pathfinder: Kingmaker.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7 64 bit lub nowszy, procesor Intel Celeron 1037U 1,8 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna Intel HD Graphics 3000, 30 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX

Recenzje tej gry:

6
9,0
Recenzja
Małgorzata Trzyna
Niezbyt łaskawe kości, czy coś jest nie tak z poziomem trudności? - recenzja...
Pathfinder: Kingmaker to świetny RPG ze wspaniałą opowieścią. I nie, nie trzeba obawiać się, że okaże się za trudny.
01.10.2018
6

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 11
Pathfinder: Kingmaker
26.09.2018

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Humble Bundle z akcją charytatywną. W zestawie Gotham Knights i 71 innych gier
Dochód ze sprzedaży Humble Türkiye-Syria Earthquake Relief Bundle zostanie przeznaczony na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
02.03.2023
Mikołaj Ciesielski
Całotygodniowe promocje na GOG. Gry na PC taniej nawet o 75% – przegląd ofert
Na platformie GOG.com ruszyła kolejna tygodniowa wyprzedaż. Tym razem w niższej cenie kupimy m.in. Psychonauts 2 praz Little Nightmares II.
17.05.2022
Mikołaj Ciesielski
Pathfinder: Kingmaker z dobrą sprzedażą. Twórcy chwalą się wynikami cRPG-a
Opublikowano też premierowy zwiastun gry Pathfinder: Wrath of the Righteous, która debiutuje w tym tygodniu na komputerach osobistych.
31.08.2021
Wincenty Wawrzyniak
Pathfinder: Kingmaker zadebiutowało na konsolach i dostało wyczekiwaną funkcję
Świetne RPG doczekało się wreszcie wyczekiwanej od dawna przez większość graczy funkcji, przy okazji debiutują na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.
19.08.2020
1
Inne
Adam "Harpen" Berlik
W co zaGRAMy w sierpniu 2020 roku - najciekawsze premiery miesiąca
Sezon ogórkowy odwołany. W sierpniu nie zabraknie gier!
30.07.2020
1
Wincenty Wawrzyniak
Oferta tygodnia w sklepie GOG – mnóstwo świetnych RPG-ów w atrakcyjnych cenach
Sklep GOG w żadnym wypadku nie zwalnia tempa i zaprasza na podróż po światach fantasy i sci-fi, prezentując kolejną ofertę tygodnia, tym razem skupiającą się na gatunku RPG.
20.04.2020
Wincenty Wawrzyniak
Pathfinder: Wrath of the Righteous uzbierało już ponad milion dolarów na...
Przygotowywana przez studio Owlcat Games kontynuacja ciepło przyjętego izometrycznego RPG-a cieszy się sporym zainteresowaniem i jeszcze większym wsparciem.
13.02.2020
1
Wincenty Wawrzyniak
Humble Choice na luty z ciekawymi tytułami
Wystartowała kolejna edycja Humble Choice – ujawniono tytuły wchodzące w skład paczki na luty i trzeba przyznać, że jest naprawdę nieźle.
08.02.2020
1
LM
RPG Pathfinder: Wrath of the Righteous ufundowane w kilkanaście godzin
Owlcat Games uruchomiło wczoraj Kickstarterową kampanię na produkcję Pathfinder: Wrath of the Righteous, a już możemy mówić o sukcesie.
05.02.2020
Wincenty Wawrzyniak
Owlcat Games, twórcy gry Pathfinder: Kingmaker, ogłosili Pathfinder: Wrath of...
Deweloperzy ze studia Owlcat Games ogłosili swoją kolejną grę, którą będzie Pathfinder: Wrath of the Righteous.
04.12.2019