Metroid Dread

Premiera:
08.10.2021
Platforma:
Producent:
Wydawca:
Język:

O grze

Metroid Dread to wydana jedynie na konsolę Switch dynamiczna gra akcji wchodząca w skład cyklu Metroid. Warto zaznaczyć, że opisywana produkcja autorstwa studia Mercury Steam Entertainment jest kontynuacją Metroid Fusion.

Co więcej, za sprawą Metroid Dread po 19 latach przerwy zaoferowano fanom cyklu zupełnie nową opowieść osadzoną w dwuwymiarowym środowisku. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy kosmiczna łowczyni nagród imieniem Samus przybywa na ZDR, gdzie ma za zadanie dowiedzieć się więcej na temat tajemniczej transmisji wysłanej do Federacji Galaktycznej. Okazuje się, że wspomniana planeta została opanowana przez obce formy życia i przerażające mechaniczne stworzenia...

Metroid Dread pozwala na eksplorowanie rozmaitych lokacji, w których skaczemy po rozmaitych obiektach otoczenia, unikamy pułapek oraz walczymy z przeciwnikami. Jak wskazuje tytuł, jest to metroidvania (zresztą właśnie m.in. od serii Metroid pochodzi nazwa doskonale znanego gatunku), co oznacza, że konstrukcja świata wymusza od nas niejednokrotnego powraca do uprzednio odwiedzonych lokacji, gdzie po zdobyciu odpowiednich przedmiotów odblokowaliśmy niedostępne wcześniej przejścia.

Jedynym trybem rozgrywki w Metroid Dread jest kampania fabularna dla jednego gracza. Autorzy nie przewidzieli żadnych wariantów rozgrywki sieciowej.