Metal Gear Solid

Premiera:
25.09.2000
Gatunek:
akcja, skradanka
Platforma:
PC, PS3, PSP, VITA
Producent:
Konami
Wydawca:
Konami
Język:
angielska

O grze

Metal Gear Solid to pierwsza odsłona kultowej serii dostępna początkowo wyłącznie na konsoli PlayStation, która z czasem zadebiutowała także na PC. Właściciele komputerów osobistych dostali wydanie posiadające zarówno lepszą grafikę, jak i nowe tryby rozgrywki oraz funkcje.

Co ciekawe, poza główną kampanią fabularną w Metal Gear Solid dostępne są także bonusowe misje wykorzystujące gogle wirtualnej rzeczywistości. Głównym bohaterem jest agent rządowy Snake. Zadanie naszego protagonisty skupia się na odzyskaniu kontroli nad tajną bronią, która znajduje się w rękach terrorystów. Wykonując powierzone nam misje stopniowo zbliżamy się do osiągnięcia wyznaczonego celu…

Metal Gear Solid zostało zaprojektowane w taki sposób, by gracz wiedział, że kluczem do sukcesu jest przebywanie w cieniu i likwidowanie napotkanych przeciwników bez wzbudzania jakichkolwiek podejrzeń. Czasem oczywiście dochodzi do sytuacji, w których bierzemy udział w bezpośrednich konfrontacjach z wrogami, ale takich momentów jest znacznie mniej niż fragmentów wymagających działania po cichu.

Warto dodać, że w pecetowej edycji Metal Gear Solid zaimplementowano opcjonalny tryb z perspektywy pierwszej osoby. Dodano wsparcie nowych kontrolerów, a także poprawiono system szybkiego zapisywania stanu rozgrywki.
 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, Windows 8 lub Windows 10, procesor 1,8 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna 256 MB VRAM z DirectX 9.0c, 1 GB wolnego miejsca na dysku twardym