Plotka: Bluepoint Games pracuje nad odświeżeniem kilku odsłon Metal Gear Solid

Mikołaj Ciesielski
2021/01/13 12:05

Kolejne nieoficjalne informacje wskazują, że popularna seria pojawi się na konsoli PlayStation 5.

Plotki o rzekomym odświeżeniu pierwszego Metal Gear Solid pojawiły się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Nieco później, bo pod koniec listopada, informowaliśmy Was, że według nieoficjalnych informacji studio Bluepoint Games od kilku lat pracuje nad remakiem wspomnianej odsłony popularnej serii. Tymczasem użytkownik forum ResetEra posługujący się pseudonimem KatharsisT, który jest znany z publikowania różnego rodzaju przecieków, podzielił się z innymi graczami kolejnymi informacjami na temat rzekomego odświeżenia serii Metal Gear Solid.

Plotka: Bluepoint Games pracuje nad odświeżeniem kilku odsłon Metal Gear Solid

GramTV przedstawia:

KatharsisT twierdzi, że współpraca między Sony oraz Konami jest realna i odbywa się z udziałem studia Bluepoint Games, które było odpowiedzialne za remake Demon’s Souls. Wspomnieni deweloperzy mają rzekomo pracować nad odświeżeniem kilku odsłon serii Metal Gear Solid, które zmierzają wyłącznie na PlayStation 5, co ma być częścią długoterminowego planu wprowadzenia cyklu na najnowszą konsolę japońskiej firmy.

Ponadto KatharsisT poinformował, że Final Fantasy VII Remake, które obecnie jest tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 4, trafi także na komputery osobiste oraz PlayStation 5. Użytkownik nie wspomniał o wersji na konsolę Xbox Series X.

Należy podkreślić, że powyższe informacje nie zostały potwierdzone przez Sony, Konami oraz Square Enix, dlatego jak zawsze w takich przypadkach, radzimy podchodzić do przedstawionych doniesień z dystansem.

Komentarze
1
Kenjiro
Gramowicz
14/01/2021 09:09

Jakby wyszło na PC, to z chęcią zagrałbym. Jeśli tylko na PS5, to kij im w ... znaczy trudno.