Hyenas

Premiera:
Data nieogłoszona
Gatunek:
akcja, strzelanka, multiplayer
Platforma:
PC, XONE, PS4, PS5, XSX
Producent:
Creative Assembly
Wydawca:
SEGA
Język:
polskie napisy

O grze

Hyenas to multiplayerowa strzelanka z perspektywy pierwszej osoby od studia Creative Assembly, która została wydana przez firmę SEGA. Należy zaznaczyć, że wspomniana ekipa specjalizuje się w grach strategicznych i ma na swoim koncie produkcje z cyklu Total War.

W grze Hyenas przenosimy się do oryginalnego uniwersum w klimatach science-fiction. Akcja rozgrywa się w odległej przyszłości, kiedy to Ziemia praktycznie nie nadaje się już do zamieszkania, a ci, którym udało się przetrwać, egzystują w kosmicznych slumsach. Niektórym poszczęściło się jednak o wiele bardziej, w efekcie czego wylądowali na Marsie. Nie mają oni jednak spokoju, bowiem banda tytułowych Hien zrobi wszystko, aby uprzykrzyć życie wspomnianym miliarderom. 

Hyenas to wieloosobowy shooter nastawiony na współpracę i umiejętne wykorzystywanie zdolności poszczególnych bohaterów. Dzięki unikatowym talentom postaci możemy bez problemu dostosować styl zabawy do własnych preferencji. Niektórzy zajmą się więc eliminowaniem wskazanych celów, inni kradzieżą dóbr, a kolejni będą nieocenionym wsparciem dla swoich towarzyszy. 

Warto dodać, że Hyenas to gra-usługa, więc autorzy po premierze regularnie udostępniają nową zawartość (zarówno w formie darmowych, jak i płatnych rozszerzeń).