Hyenas – kooperacyjny FPS ląduje w koszu

Jakub Smolak
2023/09/29 08:45
1
0

Czekaliście na tę grę?

Hyenas już od samego początku miało spore problemy, a pomimo wszelkich marketingowych wysiłków twórców gra nie była w stanie przebić się i zdobyć zainteresowania graczy. Wydawca – SEGA – podjął decyzję o skasowaniu projektu w ramach szukania oszczędności.

Hyenas – kooperacyjny FPS ląduje w koszu

Pomysł na Hyenas nie porwał graczy

Informacja pojawiła się w raporcie przygotowanym dla inwestorów. U źródła decyzji stoi konieczność cięcia kosztów, a Hyenas jest wyłącznie jednym z kilku skasowanych projektów. Jak możemy wywnioskować z dokumentu, SEGA ma problemy z rentownością, szczególnie na rynku europejskim, przez co w tym roku fiskalnym firma zanotuje dotkliwą stratę.

Anulowanie projektu najprawdopodobniej będzie wiązać się również ze zwolnieniami wśród pracowników odpowiedzialnego za grę zespołu Creative Assembly. Na koniec przypomnijmy, że Hyenas miało zadebiutować na rynku w tym roku, a w marcu odbyły się nawet testy alfa. Ten kooperacyjny FPS był tworzony z myślą o PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S/X.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
29/09/2023 09:43

No to teraz dopiero będzie g*wnoburza...

Do końca nie śledziłem tej dramy i nie znam szczegółów, ale w ostatnim czasie był duży zgrzyt w społeczności Total War: Warhammer, że CA podwyższa ceny i wydaje ubogie w content dodatki do tej gry (no i ogólnie jest niski poziom developerki, poprawiania balansu, dużo błedów itd). Rzekomo powodem takiego działania CA był właśnie nacisk na development Hyenas.

Teraz wychodzi na to że to był projekt skazany na porażkę, więc wyobrażam sobie że odzew społeczności będzie ostry...

Szkoda, bo może się okazać że te, świetne przecież gry, koniec będą miały słaby...