Endzone 2

Premiera:
Data nieogłoszona
Platforma:

O grze

Endzone 2 to druga odsłona serii zapoczątkowanej w 2021 roku za sprawą Endzone: A World Apart. Ponownie mamy tutaj do czynienia ze strategicznym city-builderem osadzonym w postapokaliptycznym świecie. Za stworzenie tytułu odpowiadają autorzy pierwszej części z Gentlymad Studios.

Zadaniem gracza w Endzone 2 jest zbudowanie kolonii dla ocalałych w świecie, którego mieszkańcy zmagają się ze skutkami pewnego kataklizmu. Eksplorujemy więc lokacje w poszukiwaniu miejsc zdatnych do zamieszkania (sami określamy punkt początkowy swojej wyprawy), a następnie stawiamy w nich kolejne budynki, uprzednio - rzecz jasna - pozyskując odpowiednie surowce i zaspokajając potrzeby swoich podopiecznych. 

Endzone 2 oddaje do dyspozycji śmiałków autobus, którym przemierzamy zdewastowany świat Badlands, szukając tego, co pozwoli naszym osadnikom utrzymać się przy życiu. Przedzierając się przez pustkowia szukamy innych, którym udało się przetrwać, a także staramy się zebrać cenne łupy czy nawet ukryte skarby. Podczas rozgrywki odblokowujemy ponadto nowe technologie, a nawet - gdy dopisze nam szczęście - nowych partnerów handlowych. 

Warto dodać, że Endzone 2 zabiera nas do ciągle zmieniającego się postapokaliptycznego świata, więc każda sesja z grą może przebiegać nieco inaczej. Tym bardziej, że gracze muszą zmagać się także z rozmaitymi zagrożeniami, takimi jak np. susze wyczerpujące zasoby wody czy też pustoszącymi okolice burzami piaskowymi.