Disney Dreamlight Valley

Premiera:
06.09.2022
Gatunek:
przygodowa, symulacja
Platforma:
PC, XONE, PS4, Switch, PS5, XSX
Producent:
Gameloft
Wydawca:
Gameloft
Język:
angielska

O grze

Disney Dreamlight Valley to gra przygodowa z perspektywy trzeciej osoby, w której obecne są rozwiązania znane z symulatorów życia. Gra autorstwa studia Gameloft zadebiutowała na PC oraz konsolach Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4 i Switch.

Za sprawą opisywanej produkcji przenosimy się do krainy Dreamlight Valley zamieszkiwanej przez postacie z uniwersum Disneya i Pixara. Zajmiemy się wykonywaniem zadań, eksplorowaniem lokacji oraz weźmiemy udział w licznych przygodach z udziałem doskonale znanych bohaterów. Wszystko po to, aby odkryć historię tego świata i przywrócić w nim dawny porządek. 

Disney Dreamlight Valley zabierze śmiałków do miejsc, które dotychczas mieli okazję biernie obserwować w filmach i serialach. Podczas rozgrywki uwolnią między innymi wymarzony zamek z podstępnego uścisku Zapomnienia, odblokują królestwa wielkich władców, jak Anna i Simba, rozwiązując liczne łamigłówki i zmagając się z różnego rodzaju wyzwaniami.

W grze Disney Dreamlight Valley obecny jest również tryb fotograficzny pozwalający zrobić sobie selfie w dowolnym momencie, choćby o zachodzie słońca z Roszpunką. Gracze mogą upamiętnić więc mniej ważne lub kluczowe wydarzenia ze swoich przygód. 

Disney Dreamlight Valley oferuje wyłącznie tryb dla jednego gracza i nie zawiera żadnych wariantów rozgrywki wieloosobowej. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, procesor Intel Core i3-540 lub AMD Phenom II X4 940, 6 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce 9600 GT 512 MB VRAM lub AMD Radeon HD 6570 1 GB VRAM