Disney Dreamlight Valley z datą premiery. Deweloperzy rezygnują z modelu F2P

Mikołaj Ciesielski
2023/10/29 11:00
0
0

Wiemy, kiedy produkcja osadzona w uniwersum Disneya i Pixara opuści wczesny dostęp i zadebiutuje w pełnej wersji.

We wrześniu zeszłego roku Disney Dreamlight Valley zadebiutowało we wczesnym dostępie i szybko zaczęło zyskiwać na popularności. Tymczasem okazuje się, że produkcja studia Gameloft już niebawem opuści Early Access. Zgodnie z zapowiedziami pełna wersja gry miała być dystrybuowana w modelu free-to-play. Deweloperzy postanowili jednak zmienić plany.

Disney Dreamlight Valley z datą premiery. Deweloperzy rezygnują z modelu F2P

Disney Dreamlight Valley opuści wkrótce wczesny dostęp. Pełna wersja nie będzie dostępna w modelu free-to-play

W oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie Disney Dreamlight Valley zapowiedziano, że gra opuści wczesny dostęp już 5 grudnia 2023 roku. Wówczas w ręce graczy trafi również dodatek zatytułowany „A Rift in Time”. Jak wspomnieliśmy wyżej, Gameloft zdecydowało się zrezygnować z modelu free-to-play, by – jak podkreślają sami twórcy – „dostarczać graczom rozrywkę najwyższej jakości”.

Disney Dreamlight Valley dostępne będzie w dwóch wersjach cyfrowych – standardowej oraz Gold Edition, za które będzie trzeba zapłacić odpowiednio 39,99 dolarów (ok. 170 złotych) i 69,99 dolarów (około 300 złotych). Droższe wydanie zapewni graczom również dostęp m.in. do wspomnianego dodatku „A Rift in Time”, o którym więcej usłyszymy już 1 listopada w trakcie specjalnego pokazu.

GramTV przedstawia:

Gameloft zapowiedziało także pudełkowe wydanie Disney Dreamlight Valley. Wersja Cozy Edition dostępna będzie na konsolach, a zainteresowani mogą już składać zamówienia przedpremierowe. Grę znajdziecie w polskich elektromarketach w cenie od 218,99 do 228,99 złotych w zależności od platformy. Niestety w tym przypadku nie można liczyć na bonus w postaci dodatku „A Rift in Time”.

Na koniec przypomnijmy, że Disney Dreamlight Valley stanowi połączenie gry przygodowej i symulatora życia, a całość osadzona jest w uniwersum Disneya i Pixara. Wspomniana produkcja studia Gameloft powstała z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!