GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Destiny: Rise of Iron - DLC

Destiny: Rise of Iron - DLC

Producent: Bungie

Wydawca: Microsoft Polska, Sony Computer Entertainment

Premiera: 09.09.2014

Gatunek: akcja

Wersja językowa: ANGIELSKA

Destiny to pierwszoosobowa strzelanka od studia Bungie, twórców bestsellerowego cyklu Halo. Jest to pierwsza produkcja wspomnianego developera powstała we współpracy z Activision Blizzard – wcześniej firma zajmowała się tworzeniem gier dla Microsoftu.

Destiny przenosi nas do wielkiego, otwartego świata w klimatach science-fiction. Akcja toczy się w przyszłości, w ostatnim mieście na Ziemi, gdzie – nad niebem – znajduje się tajemniczy statek. Graczowi przypada rola strażnika, mającego za zadanie rozprawić się z wrogimi siłami i uratować mieszkańców.

Destiny w odróżnieniu od innych shooterów, może pochwalić się licznymi elementami charakterystycznymi dla RPG-ów. Autorzy oddali do naszej dyspozycji możliwość personalizowania swojego bohatera (np. poprzez wybór płci) i rozwijania go poprzez zdobywanie nowych zdolności, a także udostępnili zróżnicowane typy broni, mnóstwo przedmiotów i nie tylko. Gra zawiera kilka klas postaci, w tym Łowcę, Czarnoksiężnika oraz Tytana.

Destiny, choć nie jest przedstawicielem gatunku MMO, wymaga nieustannego połączenia z internetem. Producenci skonstruowali swoje dzieło tak, by radość z rozgrywki mogły czerpać zarówno osoby preferujące zabawę w pojedynkę, jak i entuzjaści trybu współpracy. Warto dodać, że całość jest przystępna dla mniej wprawionych w bojach graczy, ale ma do zaoferowania także sporo weteranom FPS-ów.

konsola PlayStation 4, połączenie z internetem, dostęp do funkcji sieciowych wymaga abonamentu PlayStation Plus