Crysis Remastered

Premiera:
23.07.2020
Wydawca:

O grze

Crysis Remastered to odświeżona wersja pierwszoosobowej strzelanki z 2007 roku. Za stworzenie nowego wydania tego FPS-a odpowiadają autorzy oryginału, czyli firma Crytek, który nawiązali współpracę z Saber Interactive (twórcy Wiedźmina 3 na Switcha). Gra zadebiutowała jednocześnie na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Switch.

W odróżnieniu od pierwowzoru, który oferował zarówno kampanię fabularną, jak i pełnoprawny multiplayer, Crysis Remastered zawiera jedynie tryb dla pojedynczego gracza. Opisywana edycja charakteryzuje się, rzecz jasna, poprawioną grafiką. Twórcy nie tylko podnieśli jakość tekstur, ale zadbali również o udoskonalony system oświetlenia, wolumetryczną mgłę, lepsze efekty cząsteczkowe, a nawet wsparcie efektu motion blur i ray tracingu.

Crysis przedstawia losy członków elitarnej jednostki wojskowej. Jako jeden z nich zakładamy specjalny nanokombinezon, by dzięki niemu zyskać dostęp do wielu nadludzkich zdolności przydatnych nam w trakcie walki z przeciwnikami. Główny bohater może poruszać się z nadzwyczajną prędkością, skakać na dużą wysokość, zadawać potężne obrażenia i używać kamuflażu.

Naszym zadaniem w Crysis jest zbadanie statku kosmitów. Przebijamy się przez dżunglę, obszary pokryte lodem oraz wiele innych lokacji (zarówno otwarte przestrzenie, jak i zamknięte pomieszczenia), ale nie zawsze eksplorujemy świat pieszo, bowiem w grze znalazły się opancerzone samochody terenowe, helikoptery, a nawet łodzie. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i5-3450 lub AMD Ryzen 3, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti lub AMD Radeon RX 470, 8 GB RAM, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym, DirectX 12

Recenzje tej gry:

2
6,0
Recenzja
Adam "Harpen" Berlik
Kiedyś palił karty graficzne, teraz działa na Switchu - recenzja Crysis...
Oczywiście nie wygląda tak dobrze, jak na PC, ale z pewnością lepiej niż na PlayStation 3 i Xboksie 360. Poza tym można go zabrać ze sobą...
28.07.2020
2

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 4
Crysis Remastered
21.09.2020

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Listopadowe oszczędności w PlayStation Store. Nowe promocje na gry PS4 i PS5
Użytkownicy konsol PlayStation mogą już zapoznać się z nowymi ofertami specjalnymi dostępnymi w cyfrowym sklepie firmy Sony.
27.10.2021
1
Wincenty Wawrzyniak
Wiemy, kiedy Crysis Remastered pojawi się na Steam. Będzie też zniżka
Przedstawiciele studia Crytek ujawnili datę pojawienia się gry Crysis Remastered na platformie Steam – wówczas gracze mogą także skorzystać ze specjalnej zniżki.
08.09.2021
1
Wincenty Wawrzyniak
Koch Media potwierdza polską lokalizację w Crysis Remastered Trilogy
Polski wydawca zestawu zremasterowanych trzech części cyklu Crysis potwierdził, że otrzymamy zarówno polski dubbing, jak i napisy.
26.07.2021
Mikołaj Ciesielski
Crysis Remastered z ulepszeniami na PlayStation 5 i Xbox Series X/S
Odświeżona produkcja studia Crytek działa już w 60 klatkach na sekundę na nowych konsolach Sony i Microsoftu.
08.04.2021
LM
Crysis Remastered doczekało się wsparcia dla technologii Nvidia DLSS
Crytek powraca do zremasterowanego Crysisa z paczką poprawek dla wykrytych błędów i zapowiedzianym wcześniej wsparciem dla Nvidia DLSS.
13.03.2021
2
LM
Denuvo to droga impreza. Ile kosztował DRM w Crysis Remastered?
W sieci pojawiły się dokumenty Cryteka, które rzucają nieco światła na koszty DRM ponoszone przez wydawców.
25.11.2020
2
1
Wincenty Wawrzyniak
Crytek po cichu blokuje fanowski remaster gry Crysis
Twórca modyfikacji Crysisa na silniku CryEngine 5.6.6 poinformował o przykrych wieściach – fanowski remaster nie ujrzy światła dziennego przez decyzję studia Crytek.
30.10.2020
1
1
1
Wincenty Wawrzyniak
Fanowska modyfikacja Crysisa lepsza od Crysis Remastered? Zobacz porównanie
W sieci pojawiło się szczegółowe porównanie graficzne gry Crysis Remastered z fanowską modyfikacją Crysis: Enhanced Edition. Wyniki mocno zaskakują.
23.09.2020
1
Tech
3
Wincenty Wawrzyniak
Crysis Remastered pogromcą sprzętów? RTX 3080 ledwo zipie, a Xbox prawie umiera
Dziś byliśmy świadkami premiery Crysis Remastered – gry, która śmiało może zostać okrzyknięta mianem pogromcą sprzętów.
18.09.2020
3
6
Mikołaj Ciesielski
Efektowny i dynamiczny zwiastun premierowy Crysis Remastered
Odświeżona wersja produkcji studia Crytek debiutuje dziś na PC, PlayStation 4 i Xboksie One
18.09.2020
6