Fanowska modyfikacja Crysisa lepsza od Crysis Remastered? Zobacz porównanie

Wincenty Wawrzyniak
2020/09/23 09:00
1
0

W sieci pojawiło się szczegółowe porównanie graficzne gry Crysis Remastered z fanowską modyfikacją Crysis: Enhanced Edition. Wyniki mocno zaskakują.

Jeszcze w lipcu donosiliśmy o Crysis: Enhanced Edition, czyli fanowskiej modyfikacji stworzonej przez RemasterStudio Team. Mod umożliwia znaczące ulepszenie oprawy graficznej pierwszej części kultowego cyklu Crysis. Problem w tym, że kilka dni temu na rynku zadebiutowała na Crysis Remastered, która oprócz tego, że jest niegrywalna na konsoli Xbox One X, to sprawia wrażenie nie do końca dopracowanego projektu – szczególnie gdy porównamy produkcję ze wspomnianą modyfikacją. Na kanale Digital Dreams na YouTubie pojawił się prawie dziesięciominutowy materiał stanowiący dokładnie to, o czym mowa: porównanie graficzne obu projektów.

O ile Crysis Remastered korzysta z technologii SVOGI, czyli Sparse Voxel Octree Global Illumination, dzięki której gra faktycznie oferuje bardziej realistyczne oświetlenie. Tyle że modyfikacja nadrabia świetnym wyglądem oraz dopracowaniem pozostałych elementów, w tym chociażby animacji trawy czy efektów nieba oraz odbić w wodzie. Jak zauważają dziennikarze serwisu DSOGaming, Crysis: Enhanced Edition zdaje się lepiej radzić sobie z rozdzielczością 4K oraz obsługą wysokiej jakości tekstur. Wystarczy również spojrzeć do sekcji z komentarzami pod filmem – znacząca większość użytkowników twierdzi, że fanowska modyfikacja wygląda lepiej niż oficjalna wersja.Fanowska modyfikacja Crysisa lepsza od Crysis Remastered? Zobacz porównanie

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
ZubenPL
Gramowicz
24/09/2020 01:26

"Crysis: Enhanced Edition zdaje się lepiej radzić sobie z rozdzielczością 4K oraz obsługą wysokiej jakości tekstur"

To zdanie mogła napisać jedynie ślepa osoba, tekstury w tym modzie może mają wysoką rozdzielczość ale w żaden sposób nie pasują do siebie przez co finalny efekt wygląda jak zlepek gówna. Już lepiej grać w oryginalną wersję bo przynajmniej tworzy spójną ładną wizje artystyczną. Nie mówiąc już o tym że po za wysoką rozdzielczością te tekstury są nadzwyczajnie brzydkie. Oświetlenie jest zepsute a te tanie sztuczki mające imitować jakie super efekty to żałosny żart. Jeszcze oni sprzedają tego moda że pieniądze xD

"Wystarczy również spojrzeć do sekcji z komentarzami pod filmem – znacząca większość użytkowników twierdzi, że fanowska modyfikacja wygląda lepiej niż oficjalna wersja."

Gdyby nie nienawiść do cryteku spowodowana kiepską jakością remasteru nikt by tak nie twierdził. Ten mod wygląda jak śmieć nawet w porównaniu z orginalną grą. A sam remaster choć miejscami wygląda ładnie jest niestety jedynie konwersją z wersji na xboxa 360 z uroszczoną fizyką i geometrią przez co miejscami wygląda gorzej niż oryginalna gra a fizyka w tym fizyka roślinności to nieśmieszny żart wygląda dokładnie tak samo jak na xboxie 360. Animacje roślinności są nawet w remasterze w 20 klatkach jak dwie generacje temu xD Ale nie można odmówić tego że oświetlenie jest dobre a ray tracing wypada całkiem przyzwoicie. Również zremasterowane tekstury wyglądają w większości miejsc. Choć tam gdzie były najbardziej potrzebne nowe tekstury jak choćby pojazdy nadal jest to rozpikselowane coś co w oryginalnej grze.