Broken Roads

Premiera:
14.11.2023
Gatunek:
Platforma:

O grze

Broken Roads to cRPG w rzucie izometrycznym wydany na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Switcha. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest studio Drop Bear Bytes, które założył Colin McComb pracujący wcześniej nad takimi hitami, jak: Fallout, Fallout 2, Planescape: Torment i Torment: Tides of Numenera.

W związku z powyższym Broken Roads czerpie garściami z Fallouta i Fallouta 2, bowiem akcja opisywanej produkcji rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Konkretniej trafiamy do Australii, gdzie musimy stoczyć dramatyczną walkę o przetrwanie, mając na uwadze fakt, że nie tylko my, ale i pozostali mieszkańcy zrobią wszystko, by utrzymać się przy życiu. Co istotne, historia jest nieliniowa, więc nasze decyzje wpływają na losy postaci oraz wygląd świata przedstawionego.

Broken Roads oferuje turowy system walki. Kierujemy wówczas drużyną, która walczy z przeciwnikami za pomocą dostępnych rodzajów broni palnej, broni białej oraz rozmaitych gadżetów. Wraz z postępami w kampanii zdobywamy punkty doświadczenia, awansujemy na kolejne levele i odblokowujemy nowe statystyki oraz umiejętności.

Jedynym trybem rozgrywki w Broken Roads jest singleplayer. Twórcy nie udostępnili żadnych wariantów zabawy wieloosobowej.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor 1,4 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 570, DirectX 11, 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym