GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Assassins Creed Odyssey

Assassins Creed Odyssey

Producent: Ubisoft

Wydawca: Ubisoft

Premiera: 05.10.2018

Gatunek: akcja, RPG

Wersja językowa: polskie napisy, w całości po polsku

PEGI: Od 18 lat

Assassin''s Creed Odyssey to produkcja stworzona przez firmę Ubisoft z myślą o PC oraz konsolach Xbox One,PlayStation 4 i Switch. Mamy tutaj do czynienia z kolejną częścią serii autorstwa francuskiego giganta rozwijaną nieprzerwanie od 2007 roku.

Za sprawą Assassin''s Creed Odyssey trafiamy do czasów wojny peloponeskiej, co oznacza, że akcja rozgrywa się w Starożytnej Grecji. Do dyspozycji graczy oddano aż dwie grywalne postacie. Warto zastanowić się nad tym, czy zdecydujemy się pokierować Kassandrą, czy też wcielimy się w Alexiosa, bowiem od naszej decyzji uzależniony jest przebieg rozgrywki. Kampania ma charakter nieliniowy, w związku z czym podczas rozgrywki dokonujemy rozmaitych wyborów, które wpłyną na dalsze wydarzenia i losy bohaterów.

Assassin''s Creed Odyssey rozwija formułę zabawy opracowaną na potrzeby Assassin''s Creed Origins, stając się pełnoprawną grą z gatunku RPG akcji. Na porządku dziennym jest tutaj eksploracja wielkiego świata, gdzie musimy wykonywać rozmaite misje powiązane z fabułą, jak i zadania poboczne, by rozwinąć statystyki swojego bohatera, awansować na kolejne poziomy doświadczenia i wyposażyć się w lepszą broń oraz pancerz.

Co prawda Assassin''s Creed Odyssey nie oferuje multiplayera, to i tak dla fanów zabawy jednoosobowej przygotowano mnóstwo atrakcji. Zwłaszcza, że akcja kampanii toczy się nie tylko na lądzie, który zwiedzamy pieszo lub konno, ale także na morzu, gdzie bierzemy udział w emocjonujących bitwach rodem z Assassin''s Creed IV: Black Flag.

system operacyjny Windows 7 SP1, Windows 8.1 lub Windows 10 (64 bit), procesor AMD FX 6300 3,8 GHz, Ryzen 3 - 1200 lub Intel Core i5 2400 3,1 GHz, 8 GB RAM, karta graficzna AMD Radeon R9 285 lub Nvidia GeForce GTX 660 (2 GB VRAM, Shader Model 5.0), DirectX 11, 46 GB wolnego miejsca na dysku twardym, wymagania dla ustawień niskich w 720p