Amnesia: The Bunker

Premiera:
16.05.2023
Gatunek:
przygodowa, akcja, horror
Platforma:
PC, XONE, PS4, XSX
Producent:
Frictional Games
Wydawca:
Frictional Games
Język:
angielska

O grze

Amnesia: The Bunker to kolejna odsłona popularnego cyklu przygodowych gier akcji w konwencji horroru od studia Frictional Games (twórcy serii Amnesia oraz SOMA). Tytuł został opracowany z myślą o właścicielach PC oraz konsol Xbox Series X/S, Xbox One i PlayStation 4

Największą zmianą wprowadzoną za sprawą gry Amnesia: The Bunker jest możliwość walki z przeciwnikami. Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, akcja opisywanej produkcji rozgrywa się w opustoszałym bunkrze. Na potrzeby kampanii opracowano historię osadzoną w realiach I wojny światowej, lecz nie ma tutaj mowy o fabule bazującej na prawdziwych wydarzeniach. 

Głównym bohaterem Amnesia: The Bunker jest francuski żołnierz, Henry Clement, który uzbrojony w rewolwer z jedną kulą w lufie, hałaśliwą latarkę oraz inne, rzadkie elementy wyposażenia, kolekcjonuje przedmioty, by za ich pomocą stworzyć nowe rodzaje broni i gadżety przydatne w dalszej części rozgrywki. 

Amnesia: The Bunker to gra, w której celem jest oczywiście ucieczka z bunkra. Będziemy eksplorować wąskie korytarze, pamiętając oczywiście o tym, aby sukcesywnie oświetlać sobie drogę. Jednocześnie spróbujemy znaleźć odpowiedzi na dręczące nas pytania, takie jak np. co się stało z pozostałymi żołnierzami czy też gdzie podziali się wszyscy oficerowie? 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, procesor Intel Core i3 lub AMD FX 2,4 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 460 lub AMD Radeon HD 5750 lub Intel HD 630, 35 GB wolnego miejsca na dysku twardym