TOP 10 strasznych gier z Xbox Game Pass. W te tytuły warto zagrać w Halloween

Mikołaj Ciesielski
2023/10/31 15:00
0
0

W usłudze Microsoftu nie brakuje gier dla miłośników grozy, dlatego postanowiliśmy wybrać dziesięć produkcji, które „umilą” Wam tegoroczne Halloween.

TOP 10 strasznych gier z Xbox Game Pass. W te tytuły warto zagrać w Halloween

W zeszłym miesiącu przedstawiliśmy Wam TOP 10 gier RPG dostępnych w Xbox Game Pass. Dzisiaj natomiast przyszedł czas na kolejny ranking, który powinien zainteresować wszystkich abonentów Microsoftu. Dzisiejsze zestawienie nie jest przypadkowe, ponieważ z okazji Halloween postanowiliśmy przyjrzeć się przede wszystkim horrorom – oraz innym budzącym niepokój produkcjom – znajdującym się w usłudze amerykańskiej firmy. Wybór nie był prosty, ponieważ okazuje się, że w bibliotece Xbox Game Pass nie brakuje tytułów, które potrafią wywołać szybsze bicie serca.

W naszym rankingu 10 strasznych gier dostępnych w Xbox Game Pass znajdziecie nie tylko typowych przedstawicieli horroru lub survival horroru, ale także – jak wspomnieliśmy wyżej – klimatyczne produkcje, które momentami potrafią wzbudzić strach. Zależało nam, by całość była dość zróżnicowana, a każdy mógł znaleźć w naszym zestawieniu coś dla siebie. Jesteśmy również niezmiernie ciekawi Waszych propozycji, którymi możecie dzielić się w komentarzach. Tymczasem przejdźmy do konkretów.

UWAGA – wybrane przez nas produkcje zostały uporządkowane w sposób alfabetyczny. Nie sugerujcie się więc pozycją danego tytułu na liście. Każda gra znajdującą się w zestawieniu jest naszym zdaniem równie interesująca. ;)

Amnesia: The Bunker

Nasze zestawienie najciekawszych strasznych gier dostępnych w Xbox Game Pass otwiera Amnesia: The Bunker, czyli najnowsza odsłona popularnej serii horrorów, za której rozwój odpowiada studio Frictional Games. W usłudze Microsoftu można znaleźć również inne części wspomnianego cyklu, ale nasz wybór padł na produkcję, która zadebiutowała na początku czerwca bieżącego roku. Wspomniana produkcja może bowiem pochwalić się niesamowitym klimatem, ale nie jest to jedyna zaleta najnowszego dzieła deweloperów ze Szwecji.

GramTV przedstawia:

Przemierzanie mrocznych korytarzy z pozoru opuszczonego bunkra potrafi bowiem przyprawić o szybsze bicie serca największych twardzieli. Konieczność regularnego uzupełniania paliwa w generatorze budzi natomiast prawdziwe emocje. Poczucie grozy i zaszczucia potęguje natomiast ciągła świadomość, że gdzieś w mroku czai się bestia, która może w każdej chwili zakończyć żywot naszej postaci. Wszystkie te elementy sprawiają, że Amnesia: The Bunker to świetna propozycja dla fanów horrorów, którzy szukają wyzwań i mocnych wrażeń.

Bramble: The Mountain King

Drugą produkcją, którą zdecydowaliśmy się umieścić w naszym zestawieniu najciekawszych strasznych gier dostępnych w Xbox Game Pass, jest Bramble: The Mountain King. Na pierwszy rzut oka dzieło niezależnego Dimofrost Studio może wydawać się Wam miłą i spokojną platformówką, w której będziemy przemierzać barwne lokacje i rozwiązywać różnego rodzaju zagadki. Nic bardziej mylnego. Wspomniany tytuł jest bowiem jedną z najciekawszych gier niezależnych ostatnich lat i grą, którą powinni pokochać wszyscy miłośnicy serii Little Nightmares.

Akcja Bramble: The Mountain King rozgrywa się w świecie, w którym nie brakuje groźnych potworów z nordyckich podań i legend. W trakcie rozgrywki nasz bohater musi natomiast uratować swoją siostrę, która została porwana przez trolla. Produkcja Dimofrost Studio umiejętnie buduje nastrój i nie straszy graczy w prymitywny sposób. Gra może pochwalić się również różnorodnymi etapami i dobrze zrealizowanymi starciami z bossami, a niektóre ze scen zostaną z Wami na długo. Dajcie temu tytułowi szansę – naprawdę warto.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!