TOP 10 gier FPS dostępnych w Xbox Game Pass. W te strzelanki musicie zagrać

Mikołaj Ciesielski
2023/06/06 15:00
0
0

Przygotowaliśmy kolejny ranking gier dostępnych w Xbox Game Pass. Tym razem coś dla fanów pierwszoosobowych strzelanek.

TOP 10 gier FPS dostępnych w Xbox Game Pass. W te strzelanki musicie zagrać

Jakiś czas temu na naszym portalu pojawiła się lista 10 najlepszych gier dostępnych w Xbox Game Pass. Nasze zestawienie przypadło Wam do gustu, dlatego też postanowiliśmy przygotować kolejny ranking. Ponownie przejrzeliśmy ofertę usługi Microsoftu, by tym razem wybrać najciekawsze pierwszoosobowe strzelanki, których – jak się okazuje – nie brakuje w bibliotece wspomnianego abonamentu.

Na naszej liście znajdziecie zarówno FPS-y nastawione na rozgrywkę multiplayer, jak i produkcje skierowane do miłośników trybu single player. Jak wspomnieliśmy wyżej, w ofercie Xbox Game Pass nie brakuje interesujących pierwszoosobowych strzelanek. Dlatego też nie wszystkie warte uwagi tytuły z tego gatunku zmieściły się w naszym rankingu. Mamy jednak nadzieję, że zestawienie przypadnie Wam do gustu. Bez zbędnego przedłużania, przejdźmy do konkretów.

UWAGA – wybrane przez nas produkcje zostały uporządkowane w sposób alfabetyczny. Nie sugerujcie się więc pozycją danego tytułu na liście. Każda gra znajdującą się w zestawieniu jest naszym zdaniem równie interesująca. ;)

Battlefield 2042

Obecność Battlefield 2042 w naszym rankingu może zdziwić niektórych graczy. Premiera najnowszej odsłony popularnej serii pierwszoosobowych strzelanek od Electronic Arts nie była bowiem – lekko mówiąc – zbyt udana. Deweloperzy ze studia EA DICE nie złożyli jednak broni i regularnie dostarczali różnego rodzaju aktualizacje poprawiające grę, a z czasem zdecydowali się nawet na powrót do znanych z poprzednich części cyklu klas. Wprowadzane zmiany przyniosły natomiast oczekiwane efekty.

Battlefield 2042 nie jest dzisiaj tą samą grą, która w okolicach premiery była miażdżona przez użytkowników negatywnymi recenzjami. Najnowsza produkcja EA DICE dostarcza sporo frajdy i jeśli odbiliście się od niej na początku, to naprawdę warto dać wspomnianemu tytułowi drugą szansę i wrócić na pole bitwy. Gra dostępna jest od jakiegoś czasu w EA Play, dlatego też wszyscy abonenci Xbox Game Pass Ultimate i PC Game Pass mogą cieszyć się wspomnianym tytułem.

DOOM Eternal

Na liście najlepszych gier FPS dostępnych w Xbox Game Pass nie mogło oczywiście zabraknąć jednej z części serii DOOM. Ostatecznie wybór padł na najnowszą odsłonę, czyli DOOM Eternal, ale DOOM z 2016 roku również powinien znaleźć się w kręgu Waszych zainteresowań, o ile oczywiście nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się ze wspomnianą produkcją. Dlaczego jednak warto sięgnąć po Eternal? Lista zalet jest naprawdę długa, ale miłośnicy marki z pewnością mogliby mówić o nich godzinami.

GramTV przedstawia:

DOOM Eternal jest przede wszystkim świetną kontynuacją udanej już produkcji z 2016 roku. W porównaniu do poprzedniczki oferuje jednak nieco szybsze tempo rozgrywki, a dynamicznym starciom z oponentami towarzyszy wybitna ścieżka dźwiękowa autorstwa Micka Gordona. Dodajmy do tego widowiskowe walki z bossami oraz platforomówkowe zagadaki – które jednak nie każdemu muszą przypaść do gustu – a otrzymamy grę, obok której nie powinien przejść obojętnie żaden fan pierwszoosobowych strzelanek. Jeśli macie aktywną subskrypcję Xbox Game Pass, to po prostu musicie zagrać w DOOM Eternal.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!