Wszystko, co wiemy o Cyberpunk 2077 (aktualizacja #04)

Wincenty Wawrzyniak
2020/08/06 20:00
2
0

Kolejne kompendium wiedzy poświęcamy grze Cyberpunk 2077, czyli najnowszej produkcji polskiego studia CD Projekt RED.

Spis Treści

Wszystkie teksty z kategorii kompendium będą na bieżąco aktualizowane, jeśli w internecie pojawią się nowe informacje, oraz wszelkie materiały promocyjne na temat danego tytułu – zarówno przed, jak i po premierze. Kompendia są dzielone na poszczególne segmenty – lista może się różnić w zależności od rodzaju gry. Jeżeli w jakimś segmencie na daną chwilę zwyczajnie nie ma czego napisać, zostaje on po prostu pominięty.

Wszystko, co wiemy o Cyberpunk 2077 (aktualizacja #04)

Zanim zaczniecie lekturę kompendium, zaznaczamy, że niektóre informacje w poszczególnych działach mogą zostać uznane przez Was za mniejsze lub większe spoilery. Zaznaczaliśmy więc wyraźnie przed adekwatnymi fragmentami, iż możecie znaleźć w nich to, co wolelibyście samodzielnie odkryć w trakcie grania – warto pamiętać jednak, że nie wiemy dokładnie, co będziemy mogli w trakcie grania rzeczywiście odkryć. Dla przykładu, w sekcji Tło fabularne i bohaterowie (V, Johnny Silverhand) możecie poczytać o historii Johnny’ego Silverhanda, która, choć może zostać w jakimś stopniu poruszona w grze, tak wcale nie musi – to właśnie w takich momentach zaznaczamy (nie powinniście tego przegapić), że czytacie dalsze akapity na własną odpowiedzialność. Chcieliśmy, aby kompendium było wyczerpujące, ale wiemy jednocześnie, że niektórzy z Was mogą chcieć wejść w świat Cyberpunka 2077 wyłącznie z najbardziej podstawową, powszechną wiedzą.

Spis zmian i aktualizacji (oś czasu)

KOMPENDIUM:

AKTUALIZACJA #04: informacje z piątego odcinka Night City Wire; kolejne opóźnienie, zmieniono datę premiery w sekcji Podstawowe informacje o grze; informacje o pre-loadzie oraz godzinach otwarcia serwerów (Informacje techniczne); zaktualizowano sekcje Night City Wire (podsumowania pokazów), Mechanika, świat oraz tryby gry (korporacje, gangi) oraz Materiały promocyjne.

AKTUALIZACJA #03: informacje z czwartego odcinka Night City Wire; zaktualizowano i zmieniono nazwę sekcji z Mechanika, świat oraz tryby gry (tryb multiplayer) na Mechanika, świat oraz tryby gry (pozostałe informacje); zaktualizowano sekcje Night City Wire (podsumowania pokazów), Mechanika, świat oraz tryby gry (korporacje, gangi) oraz Materiały promocyjne.

GramTV przedstawia:

AKTUALIZACJA #02: informacje z trzeciego odcinka Night City Wire; uzupełniono informacje z pozostałych odcinków; zaktualizowano sekcje Mechanika, świat oraz tryby gry (korporacje, gangi), Mechanika, świat oraz tryby gry (system walki), Mechanika, świat oraz tryby gry (system rozwoju), Ciekawostki oraz Informacje techniczne; dodano sekcję Night City Wire (podsumowania pokazów) – w niej znajdzicie również odnośniki do sekcji, w których zaszły zmiany.

AKTUALIZACJA #01: informacje z drugiego odcinka Night City Wire; zaktualizowano sekcje Podstawowe informacje o grze, Tło fabularne i bohaterowie (V, Johnny Silverhand), Mechanika, świat oraz tryby gry (system walki), Mechanika, świat oraz tryby gry (system rozwoju) oraz Materiały promocyjne.

NAJNOWSZE:

ROK 2020:

Chyba nie musimy mówić, że rok 2020 to jeden wielki żart w każdym możliwym tego słowa znaczeniu, prawda? Zaczęło się w styczniu – w połowie miesiąca informowaliśmy Was o pierwszym opóźnieniu premiery gry. Wówczas jako nowy termin podano 17 września. W połowie czerwca informowaliśmy o drugim opóźnieniu; gdyby na tym się skończyło, zaczęlibyśmy zwiedzać Night City w grze 19 listopada.

Ale się nie skończyło – i tak, 27 października 2020 roku przedstawiciele studia CD Projekt RED poinformowali o przełożeniu terminu premiery po raz trzeci. Cyberpunk 2077 ostatecznie zadebiutuje 10 grudnia 2020 roku (już tak totalnie na serio). Jeszcze tego samego dnia przyglądaliśmy się reakcjom społeczności, podsumowując burzliwe dyskusje dość trafnym stwierdzeniem: szambo się rozlało. Więcej na ten temat możecie poczytać w naszej kolejnej wiadomości, gdzie analizowaliśmy telekonferencję CD Projektu odnośnie opóźnienia Cyberpunka. Pod koniec czerwca 2020 roku deweloperzy rozpoczęli serię specjalnych pokazów pod tytułem Night City Wire. Wszystkie informacje na temat prezentacji znajdziecie w osobnej sekcji (tutaj).

ROK 2019:

Być może niektórzy z Was pamiętają, że w praktyce gra Cyberpunk 2077 została ujawniona w maju 2012 roku – tak, ponad osiem lat temu! Z oczywistych względów przeskoczymy jednak kilka lat, bo gdybyśmy tego nie zrobili, prawdopodobnie moglibyśmy listę zmian i aktualizacji opublikować jako osobny artykuł. Pominiemy również większość wydarzeń z ubiegłego roku, ponieważ już w tym roku otrzymaliśmy wystarczająco dużo informacji, które w licznych przypadkach diametralnie się zmieniły. Przytoczymy więc chyba najbardziej ikoniczny moment 2019 roku, czyli legendarny zwiastun Cyberpunka 2077 z targów E3, za którego pomocą ujawniono, że w grze pojawi się Keanu Reeves w roli Johnny’ego Silverhanda. Aktor ogłosił wówczas, iż produkcja studia CD Projekt RED ma zadebiutować na rynku 16 kwietnia 2020 roku, ale… No. Wiecie.

Strona 1/14
Komentarze
2
wiko
Redaktor
Autor
09/08/2020 21:13
Silent Defender napisał:

Czy artykuł będzie up'date'owany? Byłoby miło mieć wszystko w jednym miejscu!

Owszem, pierwszej większej aktualizacji spodziewać się należy po jutrzejszym Night City Wire. :)

Silent Defender
Gramowicz
08/08/2020 16:17

Czy artykuł będzie up'date'owany? Byłoby miło mieć wszystko w jednym miejscu!