Cyberpunk 2077 – szambo się rozlało? Zirytowani gracze komentują opóźnienie

Maria Wawrzyniak
2020/10/27 22:00
18
0

Po opóźnieniu premiery gry Cyberpunk 2077 gracze wyrażają w sieci swoje, delikatnie rzecz ujmując, niezadowolenie i wytykają twórcom złamanie drugiej obietnicy.

Kilka godzin temu poinformowaliśmy Was o kolejnym – już trzecim – opóźnieniu premiery gry Cyberpunk 2077. Produkcja, która pierwotnie miała zadebiutować w kwietniu bieżącego roku, ostatecznie ma pojawić się na rynku 10 grudnia (na szczęście również bieżącego roku). Pierwsze opóźnienie miało miejsce w styczniu, drugie w czerwcu. Za główny powód dzisiejszego opóźnienia deweloperzy podali przygotowywanie aż dziewięciu wersji testowych gry. Chodzi tutaj o wersję na PC, Xboksa One oraz One X, a także o testowanie kompatybilności między Xboksem Series X oraz Series S, PlayStation 4, PS4 Pro, PlayStation 5 i Google Stadia.Cyberpunk 2077 – szambo się rozlało? Zirytowani gracze komentują opóźnieniePonadto, jak zaznaczają deweloperzy w najnowszym oświadczeniu, sytuację utrudnia praca zdalna, która w pewnym stopniu ogranicza twórców gier (a już na pewno nieco ich spowalnia). Chociaż premiera została przesunięta o 21 dni i nie jest to długi okres, tak gracze zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie.

CD Projekt RED już przy ogłoszeniu osiągnięcia złotego statusu przez grę Cyberpunk 2077 zaznaczyło: widzimy się w Night City już 19 listopada. Niecałą dobę temu jeden z graczy zapytał twórców, czy może otrzymać od nich stuprocentowe potwierdzenie, że tytuł rzeczywiście ukaże się na rynku tego dnia, ponieważ chce załatwić sobie wolne w pracy. Dwadzieścia trzy godziny temu na deweloperzy odpowiedzieli graczowi: pełne potwierdzenie.

Wczytywanie ramki mediów.

Trzy godziny temu odpowiedzieli na wpis po raz kolejny:

Wczytywanie ramki mediów.

Użytkownicy przypominają również o innym wpisie, tym razem z 6 października, w którym napisano, że nie będzie już kolejnych opóźnień:

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

I ponownie, trzy godziny temu twórcy dodali do tego wpisu kolejny:

Wczytywanie ramki mediów.

Co na to wszystko gracze? Niektórzy anulują swoje zamówienia, ponieważ uważają, że kupowanie gier od deweloperów, którzy nie potrafią dotrzymać nadanych przez siebie obietnic, nie ma sensu. Inni wyrażają się w nieco mniej kulturalny sposób, zarzekając się, iż zdążyli już zorganizować sobie urlop na czas listopadowej (już nie) premiery. Tego typu wypowiedzi komentują z kolei jeszcze inni gracze, którzy zwracają uwagę na to, że branie wolnego w pracy nie usprawiedliwia wylewania swojej złości na deweloperów. Pojawia się także sporo przeróbek oficjalnego komunikatu informującego o przełożeniu premiery, jak na przykład ta:

Wczytywanie ramki mediów.

Czy zdenerwowanie graczy jest słuszne? Cóż, na to pytanie raczej nie znamy odpowiedzi, aczkolwiek chyba wiemy, że 2020 rok jest dość… trudnym rokiem. Jest również mnóstwo pozytywnych głosów, sporo użytkowników wspiera twórców i cieszy się, że CD Projekt RED chce dostarczyć nam jak najlepszego Cyberpunka 2077. Pozostaje trzymać kciuki i liczyć na to, że 10 grudnia rzeczywiście zaczniemy naszą przygodę w Night City. Jeżeli chcecie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi gry, zapraszamy pod ten adres. Zapraszamy też do lektury naszego obszernego kompendium na temat produkcji, które zostanie zaktualizowane o nowe informacje.

Komentarze
18
Xelos_Iterion
Gramowicz
30/10/2020 10:12
To przygodowa gra akcji, a nie RPG. Przyrównywanie Cyberpunka do starego Fallouta jest co najmniej zabawne. ; ] 

prostik
Gramowicz
29/10/2020 21:07
alex1112 napisał:

Już dawno sobie odpuściłem. Im bliżej premiery tym gorzej całość wygląda. Model jazdy średni do tego nie czuć prędkości (oj wyszedł brak doświadczenia w projektowaniu zarówno modelu jazdy jak i doczytywania mapy); Strzelanie drętwe + przeciwnicy to gąbki na kule (znowu brak doświadczenia i wpływ sierot z zespołu po Andromedzie);  wycinanie kolejnych zapowiedzianych i ZAIMPLEMENTOWANYCH wcześniej elementów, widocznych na wcześniejszych pokazach (brak spójnej wizji szefostwa i przepalanie masy roboczogodzin szeregowych pracowników); słaba polska lokalizacja; kolejne przesunięcia. Dodatkowo zakładam duży potencjał w gliczowaniu i lagowaniu oraz średnie szanse na problemy z optymalizacją (ale to już tylko moje przewidywania). Spokojnie można poczekać do 2021r. i kupić na promocji z dodatkami. O ile nie skożystać z modelu redystrybucji dóbr poopieranych przez Redsów ruchów społecznych z USA.

"Model jazdy średni"

No bo takie gry (RPG) kupuje sie po to żeby w nich jeździć samochodami i muszą mieć model jazdu jak w Gran Turismo xD nie bądź śmieszny.

"Strzelanie drętwe"

To jest RPG a nie counter strike xD

"przeciwnicy to gąbki na kule"

Po raz kolejny: gra RPG, widać że nawet w starusieńkiego Fallouta (tego prawdziwego, a nie szmelc od bethesdy) nie grałeś xD

"wycinanie kolejnych zapowiedzianych i ZAIMPLEMENTOWANYCH wcześniej elementów, widocznych na wcześniejszych pokazach"

Takich jak? Nie, wspinanie się po ścianach za pomocą mantis blades to nie był ten "szumnie zapowiadany" wallrunning.

"słaba polska lokalizacja"

To jestem w stanie zrozumieć, jednak większości graczy się podoba.

"Dodatkowo zakładam duży potencjał w gliczowaniu i lagowaniu oraz średnie szanse na problemy z optymalizacją"

Wiedźmin 3 cierpiał na to samo, a jednak wszysyc go pokochali.

"O ile nie skożystać z modelu redystrybucji dóbr poopieranych przez Redsów ruchów społecznych z USA."

Gdyby nie to, że redsi postanowili nie implementować żadnego systemu DRM, to byś im mógł guzik co najwyżej ukraść a nie grę :)

Andrzej Pulaski
Gramowicz
28/10/2020 19:23

JEST OKEJ.

IMO czekanie na Cyberpunk przypomina trochę pizzę z pieca. Narzekasz, że czas się wydłuża, ale gdy jest gotowa, żresz bez namysłu..!

 „Jeśli kocha (Cyberpunk 2077).. to będzie czekać!”

wolff01
Gramowicz
28/10/2020 13:25
dariuszp napisał:

Zdradzę Ci coś. Gracze to generalnie jerczące dzieci. I narzekają cokolwiek by się nie działo. Jak opóźniają grę to narzekają że opóźniają. Jak wydali by niedopracowaną to będzie narzekanie że nie jest dopracowana. Jak nie chcą opóźnić ale chcą dopracować i pracują ekstra to te same dzieci narzekają że w firmie są nadgodziny. Jedyny sposób by ta banda rozpieszczonych dzieci nie narzekała to wtedy kiedy wszystko uda się idealnie a gra jest od razu perfekcyjna. Co się nie dzieje zbyt często.

I prawda jest taka że to są te same dzieci co narzekają że FIFA się nie zmienia i jest droga i ma mikropłatności a potem lecą z wywieszonym jęzorem do sklepu po nową Fifę. I płacą za karty z postaciami czy co za g**wno fifa tam ma.

To ja ci coś zdradzę. Kiedyś naiwnie myślałem że ta banda się nie liczy. Tak samo jak oszołomy od oburzania się o byle co, np kwestie poprawnosci politycznej. Ale wystarczy zobaczyć jak np. w takim USA tworzą się g*wnoburze o kwestie, w które byś nie uwierzył, bo kiedyś była to jedynie sfera sci-fi, ale które mają dużą siłę rażenia. W Polsce to że ktoś se coś p*erdoli i narzeka ludzie zwykle zbywają machnięciem ręki. Wszyscy wiemy że jesteśmy cynicznym narodem który uwielbia pluć na innych. Ale jednocześnie jest wciąż u nas sporo racjonalnych ludzi. Ale polski rynek to nic, kasa leży głównie w USA. A w USA nie jest tak łatwo. Jedna wypowiedź może zniszczyć karierę, jedna akcja powoduje lawinę hejtu który bardzo szybko się rozprzestrzenia. W przypadku Cyberpunk wątpię że straty będą aż tak dotkliwe, ale reputacja może pójść się j*, a jednak dobra reputacja to jest to atut.

Ja cały czas mowię o tym że Redzi do pewnego momentu mieli wręcz status półbogów w USA, stawiano ich jako jednych z ostatnich obronców prawdziwego gamedevu. Ale tymi decyzjami niestety trochę zniszczyli ten wizerunek. Już zarzuca się im że rzucili się na kasę, dlatego przygotowują więcej wersji gry, albo że dają obietnice bez pokrycia.

Wciąż darzę ich zaufaniem i wszystko wskazuje na to że gra w najgorszym razie będzie bardzo dobra (z szansą na wybitność). Wisi mi kiedy wyjdzie ostatecznie, bo mam w co grać. Ale tutaj wchodzi niestety całą machina PR. Naprawdę nie wiem czy w tej sytuacji nie lepiej im było wypuśćić grę a później udawać głupków, no chyba że był critical a teraz udają że chodzi o platformy. Dla przykładu, kiedy wyszło Bloodstained były bardzo duże problemy z działaniem na Switchu, które naprawili dopiero po długim czasie (gra była wręcz niegrywalna). Ale jakoś rozeszło się po kościach, bo najważniejsze żeby działało na PC, oraz PS i Xbox.

dariuszp
Gramowicz
28/10/2020 10:27
wolff01 napisał:

Chodziło mi o to, że mieli cały czas dobry PR, dużo graczy ich broniło, 

I nadal będą bronić. Dlaczego miałbym nie bronić firmy która woli sprzedać mi dopracowaną grę zamiast bubel który będą łatać później? 

ale tutaj już wystawili ich cierpliowść na poważną próbę, stracą na tym ruchu.

Co stracą? Reputacje? Za to że wolą dopracować grę? Wątpię. Pieniądze? No tak. Ekstra opóźnienie w takim momencie będzie ich kosztować finansowo. Opóźni też wpływy z gry. Chcesz powiedzieć że to źle że przedłożyli jakość gry nad własny portfel? 

Powinieneś pracować dla EA. Spodoba im się Twój tok myślenia.

 I teraz będą mieli lawinę malkontentów

Zdradzę Ci coś. Gracze to generalnie jerczące dzieci. I narzekają cokolwiek by się nie działo. Jak opóźniają grę to narzekają że opóźniają. Jak wydali by niedopracowaną to będzie narzekanie że nie jest dopracowana. Jak nie chcą opóźnić ale chcą dopracować i pracują ekstra to te same dzieci narzekają że w firmie są nadgodziny. Jedyny sposób by ta banda rozpieszczonych dzieci nie narzekała to wtedy kiedy wszystko uda się idealnie a gra jest od razu perfekcyjna. Co się nie dzieje zbyt często.

I prawda jest taka że to są te same dzieci co narzekają że FIFA się nie zmienia i jest droga i ma mikropłatności a potem lecą z wywieszonym jęzorem do sklepu po nową Fifę. I płacą za karty z postaciami czy co za g**wno fifa tam ma.

, którzy pierwsze co polecą sprawdzać ileż to bugów jest w grze "której premierę tyle razy przeciągali żeby byłą dopracowana". A że bugi bedą to pewniaczek, więc będą mieli pożywkę.

Bugi są zawsze. Pokaż mi 1 grę tej wielkości bez bugów. Chodzi o to żeby nie było bugów które seryjnie przeszkadzają w grze.

 Dla ciebie czy mnie to może być oczywistość, że w IT takie rzeczy to normalność, ale twitter moby polują tylko na takie sytuacje. A niestety takich "graczy" jest dużo. I niestety trzeba się z nimi liczyć.

Prawda jest taka że to krowie stado na twiterze to banda dzieci bez pracy i przyszłości którzy poświęcają cały swój czas na pisaniu krótkich wiadomości na temat tego jak wszyscy to rasiści, wszyscy są źli, wszystko jest niedobrze itp. 

A jak robią przerwę to idą do sklepu po nową fifę. A po proteście "big tech" i bogaczy idą na Facebooka podzielić się również tam swoimi spostrzeżeniami a następnie zamawiają coś z Amazona. To hipokryci którzy nie mają znaczenia.

Zrozum, że żyjemy w czasach cancel culture i pewne rzeczy się później ciągną latami za developerami...

Nieprawda. Prawda jest taka że ci ludzie są jak pies goniący za samochodem. Co chwila mamy jakiś skandal, co chwila ktoś jest "rasistą", "nazistą" bo powiedział coś co się skrajnej lewicy nie podobało. I tak jak pies goniący za samochodem - jak nie będziesz zwracał na tego psa uwagę to się zmęczy, wróci do nory w której siedzi i pogoni za następnym samochodem który zobaczy.

Dlatego czas uwagi Twittera to jakieś 2 tyg. Po 2 tyg psy lecą gdzie indziej i nikt już nie pamięta co się stało. 

Davido24
Gramowicz
28/10/2020 10:27

Co to w ogóle za usprawiedliwienia są? Kogo one obchodzą? To nie problem ich klientów ile oni mają roboty nad iloma platformami. Coś czuję, że to będzie ostatnia gra jaką wyda to studio i przewiduje mu spektakularny upadek. Wcale tego im nie życzę, ale tak mi się wydaje tylko. 

garfieldgarfield
Gramowicz
28/10/2020 09:57

W d##pę z ta grą!

wolff01
Gramowicz
28/10/2020 09:09
dariuszp napisał:
  • Chcą spędzić więcej czasu i wydać grę jak będzie gotowa? Polski talent do odwrócenia czegoś fajnego w g*!

Chodziło mi o to, że mieli cały czas dobry PR, dużo graczy ich broniło, ale tutaj już wystawili ich cierpliowść na poważną próbę, stracą na tym ruchu. I teraz będą mieli lawinę malkontentów, którzy pierwsze co polecą sprawdzać ileż to bugów jest w grze "której premierę tyle razy przeciągali żeby byłą dopracowana". A że bugi bedą to pewniaczek, więc będą mieli pożywkę. Dla ciebie czy mnie to może być oczywistość, że w IT takie rzeczy to normalność, ale twitter moby polują tylko na takie sytuacje. A niestety takich "graczy" jest dużo. I niestety trzeba się z nimi liczyć.

Zrozum, że żyjemy w czasach cancel culture i pewne rzeczy się później ciągną latami za developerami...

dariuszp
Gramowicz
28/10/2020 08:07

"Gracze"

  • Gra niedopracowana? Powinni spędzić więcej czasu i wydać ją jak będzie gotowa.
  • Chcą spędzić więcej czasu i wydać grę jak będzie gotowa? Polski talent do odwrócenia czegoś fajnego w g*!

Wy to chyba 12 lat macie...

Kash28
Gramowicz
28/10/2020 08:07

No ale wiecie że to ma sens? W oficjalnych info było powiedziane że wersje na nowe konsole pojawią się najwcześniej w styczniu-lutym. Więc wypuszczając Cyberpunka w momencie premiery nowych konsol to strzał w stopę.

Powody:

1. Wypuszczają tytuł który ruszy w wstecznej kompatybilności bez fajerwerków na Next gennach, ci co kupią np na ps4 ograją zanim wyjdzie patch i sprzedadzą, mniejsza ilość kopii sprzedanych z myślą o Ps5

2. Jest sporo premier fajnie zapowiadających się gier tu też patrz powód pierwszy tytuł niedostosowany do next genów na ich premierę

Lepiej wypuścić tytuł na wszystkie platformy w okresie przed świątecznym, heat troszkę opadnie. Nie którzy przejdą już tytuły które kupili na start Ps5 czy XsX i pójdą do sklepu... Tam CyberPunk... Łykam bez zastanowienia :D

Rozumiem też że gracze Pc poczuli się oszukani czy też z obecnej generacji konsol... Pamiętajcie to tylko gra. Świat się nie skończył. Ziemia nie spłonęła... Na luz drogie Panie i Panowie. Wolę tytuł lepiej dopracowany bez patcha 100gb w dniu premiery XD

wolff01
Gramowicz
28/10/2020 01:01

Polski talent do obrócenia czegoś fajnego w g*

Khalid
Gramowicz
28/10/2020 00:54

Ja i tak będę czekał z niecierpliwością na jakiegoś moda dodającego możliwość grania w trybie trzecioosobowym, bo mam gdzieś imersję, a grać w FPP jakoś nie lubię. Tak więc pewnie trochę sobie poczekam :)

Po wydaniu Cyberpunka 2077 liczę na jakąś wzmiankę o nowym RPG w uniwersum Wiedźmina. Na to czekam najbardziej.

PDenton
Gramowicz
28/10/2020 00:25
strannik napisał:

Przecież została już "ozłocona". Nie rozumiem tego...

Wersja na płycie to jedno (na dobrą sprawę jedyne co mogło by być na płycie to downloader najnowszej wersji xD) ale pewnie pracują nad day one patch. I bardzo słusznie ludzie się oburzyli. Mogę czekać ile będzie trzeba ale niech nie obiecują cudów na kiju jeśli nie mogę tej obietnicy dotrzymać. Proste.

morphisiusz
Gramowicz
28/10/2020 00:23

Pewnie zmieniają fabułę, po tym wczorajszym wycieku. A wyciek oparty o zdjęcie z Instagram Patryka "Rojo" Rojewskiego, który się pochwalił, że w grzę jest jego reklama XD

FromSky
Gramowicz
28/10/2020 00:13

A może się dowiedzieli że premiera nowych konsol będzie później a skoro ma być to tytuł startowy na obie to premiera gry też musi być później, bo jak już był gold to powodem nie są już bugi, ale chociaż będzie ich teraz mniej. Cóż pieniądze rządzą światem ;)

strannik
Gramowicz
27/10/2020 23:41

A może dostali kasę z Ubisoftu za przeniesienie premiery, by nowy Asasyn mógł pohulać bardziej ?

strannik
Gramowicz
27/10/2020 23:31

Przecież została już "ozłocona". Nie rozumiem tego...

alex1112
Gramowicz
27/10/2020 22:24

Już dawno sobie odpuściłem. Im bliżej premiery tym gorzej całość wygląda. Model jazdy średni do tego nie czuć prędkości (oj wyszedł brak doświadczenia w projektowaniu zarówno modelu jazdy jak i doczytywania mapy); Strzelanie drętwe + przeciwnicy to gąbki na kule (znowu brak doświadczenia i wpływ sierot z zespołu po Andromedzie);  wycinanie kolejnych zapowiedzianych i ZAIMPLEMENTOWANYCH wcześniej elementów, widocznych na wcześniejszych pokazach (brak spójnej wizji szefostwa i przepalanie masy roboczogodzin szeregowych pracowników); słaba polska lokalizacja; kolejne przesunięcia. Dodatkowo zakładam duży potencjał w gliczowaniu i lagowaniu oraz średnie szanse na problemy z optymalizacją (ale to już tylko moje przewidywania). Spokojnie można poczekać do 2021r. i kupić na promocji z dodatkami. O ile nie skożystać z modelu redystrybucji dóbr poopieranych przez Redsów ruchów społecznych z USA.