Złote Maliny przyznały się do błędu i wycofali nominację jednej z aktorek

Radosław Krajewski
2023/01/26 13:00

Przedstawiciele nagród przeprosili za zamieszanie.

Na początku tygodnia Złote Maliny, tradycyjnie na dzień przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów, zaprezentowali listę filmów i aktorów, którzy mają szansę otrzymać statuetkę ich własnych nagród. Wokół nominacji szybko narosły kontrowersje spowodowane 12-letnią Ryan Kierą Armstrong, która została nominowana do najgorszej aktorki za rolę w horrorze Podpalaczka. Wiele osób skrytykowało Złote Maliny za nominowanie tak młodej aktorki, które to niechlubne wyróżnienie może negatywnie wpłynąć nie tylko na jej dalszą karierę, ale również życie prywatne.

Złote Maliny przyznały się do błędu i wycofali nominację jednej z aktorek

Złote Maliny wycofały nominację 12-letniej aktorki

Założyciel John Wilson przeprosił za zaistniałą sytuację i potwierdził, że nominacja dla aktorki została wycofana i nie znajdzie się w kartach do głosowania. Co więcej, od przyszłego roku Złote Maliny wprowadzą limit wiekowy dla nominacji, który zapewni, że żaden aktor lub aktorka poniżej 18 roku życia nie zostanie zakwalifikowana do nominacji.

Złote Maliny ugięły się więc pod wpływem negatywnych komentarzy środowiska filmowego. Kanadyjski aktor Devon Sawa napisał na Twitterze: „Złote Maliny są kierowane przez bezdusznych ludzi. Nominowanie 12-latki? Pieprzyć ich. To dziecko może wyrosnąć na niesamowitą osobę, jeśli tylko nie wejdzie jej to do głowy”. W podobnym tonie wypowiedział się dziecięcy aktor, Julian Hilliard, mający na koncie występy w takich produkcjach, jak WandaVision i Doktor Strange w multiwersum obłędu: „Złote Maliny są wredne i pozbawione klasy, ale nominowanie dziecka jest po prostu złe i odrażające. Po co narażać dziecko na ryzyko większego zastraszania lub jeszcze czegoś gorszego? Powinniście być lepsi”.

GramTV przedstawia:

Pierwotnie Wilson bronił się przed zarzutami, że Armstrong pomimo młodego wieku posiada długą i imponującą filmografię. Aktorka rzeczywiście ma większe doświadczenie na planach filmowych od niejednego aktora po dwudziestce, występując w takich produkcjach, jak Czarna Wdowa, To: Rozdział 2, American Horror Story: Podwójny seans i Wojna o jutro. Ostatecznie prezes Złotych Malin zrozumiał popełniony błąd i w długim oświadczeniu przeprosił młodą gwiazdę.

Uważamy również, że pani Armstrong winne są publiczne przeprosiny i pragniemy przekazać, że żałujemy wszelkiej krzywdy, jakiej doznała w wyniku naszych wyborów.

Przypomnijmy, że Podpalaczka to jeden z najgorszych produkcji ubiegłego roku, który znalazł się w naszym rankingu najgorszych filmów 2022 roku. Produkcja na podstawie powieści Stephena Kinga spotkała się ze sporą krytykom filmów, a zarobione zaledwie 9,7 mln dolarów z amerykańskich kin jedynie potwierdzają, że widzowie nie byli zainteresowani tym tytułem.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
26/01/2023 17:12

Mnie zaimponowała Halle Berry która dostał nagrodę Razzie za Catwoman. Trafiła do filmu z okropnym scenariuszem i jeszcze gorszym reżyserem. No i dostała nagrodę za lizanie się na planie filmowym.

Następnie poszła i osobiście odebrała tę nagrodę i jeszcze dała przemówienie :-) Przy okazji przynosząc Oscara którego dostała wcześniej.

https://www.youtube.com/watch?v=U-7s_yeQuDg