Z prologu Cyberpunka 2077 nie wycięto misji. Twórcy gry dementuje teorię fanów

Radosław Krajewski
2021/12/06 16:00
6
0

Słynna montażowa scena z Cyberpunk 2077 była od początku planowana, twierdzą przedstawiciele CD Projekt RED.

Cyberpunk 2077 przeszedł bardzo długą drogę od gry pełnej błędów, niedziałającej stabilnie na starszych konsolach, w grywalny tytuł, który podoba się coraz większej liczbie nowych graczy. Najlepiej obrazuje to porównanie, które niedawno trafiło do sieci. Wiemy również, że z produkcji wycięto sporo planowanej zawartości, żeby inna w ogóle nie trafiła do żadnej wczesnej wersji gry. Fani od momentu premiery Cyberpunka 2077 debatują, czy scenka przerywnikowa z prologu jest efektem wycięcia kilku misji z gry, aby tytuł jak najszybciej trafił na półki sklepowe, czy też od początku CD Projekt RED zamierzał w błyskawicznym montażu przedstawić fragmenty z różnych zadań wykonywanych przez głównego bohatera oraz Jackiego. Teraz na te wątpliwości postanowili odpowiedzieć twórcy.Z prologu Cyberpunka 2077 nie wycięto misji. Twórcy gry dementuje teorię fanówPaweł Ochocki i Igor Sarzyński byli gośćmi kanału Story Mode na YouTubie. W programie wyjaśnili, że scena z szybkim montażem została od początku tak zaplanowana, aby utrzymać tempo historii. Twórcom zależało, aby fabuła już na początku wskoczyła na właściwe tory, bez zapychaczy w postaci pomniejszych misji, które niewiele wnosiłby do głównej historii.

Zawsze myśleliśmy o tej sekwencji w taki sposób i od początku chcieliśmy nieco przyśpieszyć historię do jej kluczowego momentu. Z mojej perspektywy, gdybyśmy spędzili te sześć miesięcy z Jackiem, z punktu widzenia struktury scenariusza… rozciągnęłoby to fabułę, wciąż bylibyśmy w pierwszym akcie.

GramTV przedstawia:

Wygląda więc na to, że fani otrzymali satysfakcjonującą odpowiedź na jedną z bardziej nurtujących tajemnic Cyberpunka 2077. Choć scena z montażem prezentuje się efektownie, to uczestnictwo w tak wielu misjach u boku Jackiego na samym początku gry mogłoby być zbyt nużące. CD Projekt RED wybrał więc dobrą decyzję, aby po prologu od razu wrzucić gracza do głównej fabuły.

Komentarze
6
alex1112
Gramowicz
07/12/2021 20:10

Pamięci złotej rybki nie mam. Miały być 3 osobne rozpoczęcia i długi prolog. czy też nawet 3 rożne prologi. A teraz piszą że nic nie wycięto. Czyli albo kłamali obiecując że będzie, albo teraz kłamią. Szczerzę mam już po dziurki w nosie pijaru jaki robi wokół siebie ten Januszeks. Jast mapa drogowa doprowadzenia tej gry do stanu obiecanej funkcjonalności? Kiedy  DLC?

prostik
Gramowicz
06/12/2021 23:54

Teraz wszyscy narzekają że gra za krótka, że główny wątek do przejścia w jeden dzień ale fakty są takie że jakby było inaczej to każdy by marudził że za dużo zapychaczy, że gra przynudza itp. graczom nie dogodzisz xD

wolff01
Gramowicz
06/12/2021 17:43
Kafar napisał:

Jako że to żaden spoiler bo było w filmowym zwiastunie to pokazane to powiem że tym gorzej, bo śmierć Jacka jest totalnie pozbawiona emocji. Nie znamy postaci, nie zżyliśmy się z nią. Jest nijaka i niepotrzebna.

Najśmieszniejsze że jeszcze rzucili cały ten motyw z pogrzebem... każą ci "roleplayować" i wygłaszać przemowy na temat bohatera z którym spędzasz raptem kilka godzin...

Ciężko to uznać za dobrze napisany scenariusz...

Sanders-sama
Gramowicz
06/12/2021 16:44

No pewnie że nie wycięto, tak samo jak na pewno nie obiecywano że prolog potrwa kilka godzin.

Po prostu boją się powiedzieć prawdę jak każde korpo.

Tak samo jak to że Ofirczycy w Sercach z Kamienia mieli się pojawić od zawsze, a nie pod naporem zachodnich stękaczy o brak reprezentacji nie białych ludzi w Wiedźminie 3 ;D

Kafar
Gramowicz
06/12/2021 16:21

Jako że to żaden spoiler bo było w filmowym zwiastunie to pokazane to powiem że tym gorzej, bo śmierć Jacka jest totalnie pozbawiona emocji. Nie znamy postaci, nie zżyliśmy się z nią. Jest nijaka i niepotrzebna.

Xelos_Iterion
Gramowicz
06/12/2021 16:16

Hah, tym gorzej dla nich.