Cyberpunk 2077 wkrótce także w VR. Prace nad modyfikacją dobiegają końca

Mikołaj Ciesielski
2021/12/02 15:30
0
0

Dobra wiadomość dla wszystkich graczy, którzy chcieliby zapoznać się z produkcją CD Projekt RED przy pomocy gogli wirtualnej rzeczywistości.

Cyberpunk 2077 wkrótce także w VR. Prace nad modyfikacją dobiegają końca

Posiadacze konsol PlayStation 5 i Xbox Series X z pewnością czekają na next-genową aktualizację do gry Cyberpunk 2077, która ma pojawić się w pierwszym kwartale 2022 roku. Tymczasem posiadaczy komputerów osobistych być może zainteresuje informacja o planowanej dacie premiery modyfikacji, która umożliwi zaznajomienie się z produkcją CD Projekt RED w trybie VR. Okazuje się, że prace nad wspomnianym modem dobiegają końca i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem autora, to możliwość ogrania Cyberpunka 2077 w goglach wirtualnej rzeczywistości pojawi się już w styczniu 2022 roku.

Powyższe informacje przekazał Luke Ross, twórca modyfikacji, w rozmowie z serwisem PC Gamer. Niektórzy z Was mogą już kojarzyć wspomniane nazwisko, ponieważ Ross w przeszłości stworzył mody R.E.A.L. VR do Grand Theft Auto V oraz Red Dead Redemption 2. Sam autor przyznaje natomiast, że silnik, na którym działa Cyberpunk 2077, czyli REDengine 4 nie jest zbyt przyjazny dla trybu VR. Na korzyść produkcji CD Projekt RED działa jednak fakt, że gra została zaprojektowana z myślą o perspektywie FPP, dzięki czemu całość nie wymaga implementowania kamery z oczu bohatera.

Miłośnikom gogli wirtualnej rzeczywistości nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na premierę wspomnianej modyfikacji. Jeśli jesteście natomiast ciekawi, czego można spodziewać się po projekcie Luke’a Rossa, to rzućcie okiem na materiał wideo na dole wiadomości, który prezentuje wspomniany mod R.E.A.L. VR do Red Dead Redemption 2.

Na koniec przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zadebiutował na rynku w grudniu ubiegłego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcję można również uruchomić na PlayStation 5 i Xbox Series X/S w ramach wstecznej kompatybilności. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat gry, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja Cyberpunk 2077

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!