Wo Long: Fallen Dynasty z pierwszymi recenzjami. Czy to hit na miarę Elden Ring?

Radosław Krajewski
2023/03/02 15:00
0
0

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje nowej gry studia Team Ninja.

Już jutro Wo Long: Fallen Dynasty oficjalnie zadebiutuje na rynku. Jeszcze w lutym Team Ninja wypuściło premierowy zwiastun, zachęcający do sięgnięcia po Wo Long: Fallen Dynasty. Sądząc po pierwszych recenzjach będzie warto. W serwisie Opencritic produkcja może pochwalić się oceną 84/100 z 63 recenzji. Dodatkowo aż 90% recenzentów poleca nowego soulslike’a. Podobnie to wygląda w przypadku Metacritic, gdzie wersja na PlayStation 5 zyskała już 48 recenzji, z których średnia ocena to 81/100. Niższą średnią ma wersja na Xbox Series X/S z 80/100 przy 18 recenzjach, zaś najwyższą średnią oceną może pochwalić się wydanie na komputery osobiste, której ocena to 82/100 z 17 recenzji.

Wo Long: Fallen Dynasty z pierwszymi recenzjami. Czy to hit na miarę Elden Ring?

Wśród najczęściej wymienianych plusów Wo Long: Fallen Dynasty jest satysfakcjonujący i dynamiczny system walki, który daje spore pole do popisu dla osób, które lubią próbować różnych stylów pokonywania przeciwników. Recenzentom podoba się również system reputacji, który zmusza do częstej eksploracji, a także klimat starożytnych Chin, walki z bossami i misje poboczne. Z recenzji wynika również, że Wo Long: Fallen Dynasty zadowoli fanów gatunku, ale jednocześnie nie wymęczy osób, które chciałyby sięgnąć po ten tytuł, nie mając zbyt dużej styczności z grami From Software i innymi podobnymi produkcjami.

GramTV przedstawia:

Najwięcej narzekań pada pod adresem pretekstowej i nieciekawej historii, a także braku charyzmatycznych bohaterów. Również konstrukcja świata nie przypadła wszystkim do gustu, która jest zbyt „korytarzowa” i monotonna. Recenzenci narzekają także na nierówny poziom trudności, techniczne problemy oraz oprawę graficzną odstającą od współczesnych standardów.

Wo Long: Fallen Dynasty – wybrane oceny

  • Destructoid - 9/10
  • Push Square - 9/10
  • PC Gamer - 8,9/10
  • Game Informer - 8,8/10
  • XboxEra - 8,4/10
  • IGN - 8
  • GameSpot - 8/10
  • GamesRadar+ - 8/10
  • Wccftech - 8/10
  • PCGamesN - 8/10

Przypomnijmy, że Wo Long: Fallen Dynasty zadebiutuje na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i Xbox One. Posiadacze subskrypcji Xbox Game Pass mogą sprawdzić grę w ramach abonamentu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!