Wiedźmin jako polski serial z lat 50. Wygląda lepiej od wersji z Michałem Żebrowskim?

Radosław Krajewski
2024/06/08 18:00
2
0

Jeszcze jeden ciekawy projekt od fana, który stworzył wizualizację polskiego serialu Wiedźmin z czasów PRL-u za pomocą sztucznej inteligencji.

Prowadzący kanał Zły Maciek wpadł na ciekawy pomysł, aby tworzyć wizję starych polskich filmów i seriali kultowych produkcji, przy pomocy sztucznej inteligencji. Chociaż projekty nie wymagały aż tyle czasu i zasobów, jak stworzenie podobnych materiałów od podstaw z prawdziwymi aktorami, to wciąż robią ogromne wrażenie i pokazują, jak mógłby wyglądać chociażby aktorski serial Gothic 2, gdyby powstał w Polsce w czasach PRL-u. Niedawno na kanale pojawił się film, który prezentuje Gothica w wersji anime z lat 80., zawierający charakterystyczny styl animacji dla tamtego okresu. Teraz powracamy do nieco bardziej swojskich klimatów, a konkretniej do Wiedźmina i wizualizacji aktorskiego serialu o przygodach Geralta, gdyby ukazały się w latach 50. ubiegłego wieku.

Wiedźmin
Wiedźmin

Wiedźmin jako polski serial aktorski z czasów PRL-u

Materiał pozwala zobaczyć, jak mógłby wyglądać popularny łowca potworów, a także inne znane z książek, czy gier postacie, jak Ciri, Yennefer, Triss, Borch Trzy Kawki, Vesemir, Myszowór, czy Yarpen Zigrin, Emhyr, a nawet piękny złoty smok. Całość utrzymana jest w klimacie znanym z samego Wiedźmina, więc nie brakuje mrocznych lasów, czy wypełnionych bogactwem zamkowych murów.

GramTV przedstawia:

Oprócz tego warto również zobaczyć kolejny projekt związany z Gothiciem. Tym razem twórca zaprezentował serialową wersję Gothica z lat 50. XX wieku, ale z lektorem. Otrzymujemy więc odtworzenie kultowej sceny z pierwszej części przygód Bezimiennego, który po raz pierwszy spotyka Diego. Porucznik Starego Obozu tłumaczy nowoprzybyłemu więźniowi zasady funkcjonujące w Górniczej Dolinie. Wszystko to w wersji z lektorem, który nadal dominuje w polskiej telewizji.

Komentarze
2
Yosar
Gramowicz
10/06/2024 19:52

Ale szajs. To nie przypomina niczego, ani PRL-owskiego kina, ani seriali z lat 50-tych.

Swoją drogą PRL-owskie kino to 45 lat róznych stylów, ani to nie przypomina Krzyżaków, ani Potopu, ani Czarnych Chmur, ani Oka Proroka. Specjalnie podaje tylko kilka filmów historycznych bo do nich najbliżej przecież Wiedźminowi. Przecież w nich grali giga-aktorzy a tutaj nawet z samej postawy 'aktorów' jedzie amatorszczyzną.

Thadrion
Gramowicz
08/06/2024 21:57

znowu to badziewie generowane przez "SI"...