Gothic jako anime z lat 80. Kolejny świetny projekt fana, który trzeba zobaczyć

Radosław Krajewski
2024/05/26 17:00
5
0

Następna godna ekranizacja kultowej gry Piranha Bytes, tym razem w formie animowanej.

Kanał Zły Maciek zaprezentował kolejną swoją oryginalną wizję na telewizyjną adaptację Gothica. Wykorzystując sztuczną inteligencję już wcześniej pokazał, jak mógłby wyglądać film na podstawie Gothic 2: Noc Kruka, gdyby powstał w Polsce w latach 50. ubiegłego wieku. Teraz powrócił do tematu gry Piranha Bytes, ale tym razem prezentując adaptację w formie animowanej, a konkretniej starego anime z lat 80. XX wieku.

Gothic jako anime z lat 80. Kolejny świetny projekt fana, który trzeba zobaczyć

Gothic jako anime z lat 80. XX wieku

Animacja utrzymana jest w charakterystycznym stylu dla japońskich produkcji tamtego okresu. Kreska jest więc prosta, ale tworzy niepowtarzalny klimat. Na krótkim materiale możemy zobaczyć kilka najważniejszych bohaterów Gothica, na czele z Bezimiennym, Diego, Lesterem, czy Xardasem. Nie zabrakło także animowanych odpowiedników znanych lokacji ze Starym Obozem na czele.

Stworzony przez autora film za pomocą sztucznej inteligencji wyraźnie jest openingiem anime, dlatego też mamy wpadającą w ucho muzykę, która pokrótce opowiada o historii z Gothica. Oprócz znanych miejscówek i postaci, możemy także zobaczyć animowane wersje kultowych potworów, na czele ze Ścierwojadem. Gdyby taki serial rzeczywiście powstał, z pewnością osiągnąłby niemniejszy sukces niż sama gra od Piranha Bytes.

GramTV przedstawia:

Zły Maciek udostępnił także przeróbkę Grand Theft Auto: San Andreas na film gangsterski z 1957 roku. Zamiast luźnych koszulek i dresów, mamy bohaterów ubranych w szykowne garnitury, którzy rozbijają się po mieście starodawnymi samochodami. Materiał zobaczycie poniżej.

Na kanale znajdziecie również inne filmy, w tym o GTA: Vice City, Doom, Falloucie, a nawet serialu Miodowe lata z oryginalnymi gwiazdami produkcji. Po więcej zapraszamy bezpośrednio na kanał autora.

Komentarze
5
Onikage 78
Gramowicz
28/05/2024 11:30

​Raczej filmik stworzony przez sztuczną inteligencję za pomocą autora. Jeszcze to raczkuje, ale za niedługo nie będziemy w stanie odróżnić.. zabija ten wytwór sztukę.. i.. trochę napawa mnie to smutkiem, ale wiem.. nie zatrzyma się postępu. ​

Silverburg
Gramowicz
27/05/2024 11:26

Moje uszy... :(

wolff01
Gramowicz
27/05/2024 08:51
Thadrion napisał:

te wszystkie filmiki i projekty robione z wykorzystaniem oprogramowania nazywanego dla zmylenia przeciwnika "sztuczną inteligencją" (może sztuczna, ale nie inteligencja) są tak słabe, że to aż oczy i uszy bolą... Wszystkie kropla w krople na tę samą modłę, z tymi samymi gliczami i artefaktami (np. błędy w mimice).

Dokładnie tak samo pomyślałem xD Same pomysły na zrobienie czegoś w danej konwencji są fajne, ale cała magia znika gdy widzi się po raz n-ty te same mankamenty (co za rym xD). Ciężko nazwać "projektem" coś co ktoś obeznany w promptach zrobi pewnie w jedno popołudnie...

No i DUŻY minus za "polską" piosenkę - piosenka powinna być po francusku/włosku z polskim dubbingiem xD
Trwa Wczytywanie